'YEREL GAZETELERDE DİJİTAL REKLAMCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ' PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

'YEREL GAZETELERDE DİJİTAL REKLAMCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ' PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ve Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şube Müdürü Mesut Kezer, BİK Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan ‘Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi’ projesinin yürütülmesine dair sözleşmeyi imzaladı.

Basın İlan Kurumu (BİK)  Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan ‘Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi’ projesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ve BİK Denizli Şube Müdürü Mesut Kezer, tarafından imzalandı. Yerel gazetelerin desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi, yerel istihdamın artırılması için hazırlanan projeyle, Denizli’deki gazetelerin reklam bölümlerinde çalışanlardan toplam 22 kişi eğitime katılacak.  

GAZETECİLERE İHTİYAÇ DUYACAKLARI TEMEL DONANIM KAZANDIRILACAK
Bu eğitimle yerel gazetelerin, içinde bulunduğumuz dönemde ana gelir kapısı olması gereken dijital reklam pazarına girmeleri ve online reklam pastasından pay almaları amaçlanıyor. Dijital reklam sektöründe yer almak isteyen ve bu alanda mesleki hedefleri olan yerel gazetecilere, ihtiyaç duyacakları temel donanım kazandırılacak, aynı zamanda medya – iletişim dünyasının diğer alanlarında çalışacak olan gazetecilere de, karşılaşacakları dijital kavramlara ilişkin ufuk açıcı bilgilendirmeler yapılacak.

KURSİYERLERE SERTİFİKA VERİLECEK 
Planlanan eğitimde yerel gazetelere ek kaynak yaratılması, bölgedeki dijital reklam potansiyelinin ortaya çıkarılarak, gazete ve internet siteleri ile ticari kuruluşlar arasında işbirliği sağlanarak satış ve pazarlamaya katkı sağlanması, dijital reklamcılığın etkin kullanımıyla gazetecilik alanında istihdamın artırılması, gazetelerin yeni teknolojilerle tanışması ve bunları uygulanması hedeflenmektedir. Denizli’de resmi ilan yayınlama hakkını haiz 11 yerel gazetenin katılımcılarına BİK ve GEKA tarafından “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi” eğitim sertifikası verilecek.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER