YEREL GAZETELERE HÜKÜMETTEN MÜJDE

YEREL GAZETELERE HÜKÜMETTEN MÜJDE

Resmi ilan ücretlerindeki düzenleme ile ilgili açıklama Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’ndan geldi.
Gazetelerin aldığı resmi ilan ücretleri artırılıyor. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu “Düzenleme ile yerel gazetelerin resmi ilanları yüzde 20, ulusla basında ise yüzde 10’luk artış olacak. Buna göre; ‘yerel basında resmi 10,40 olan sütun santim ücreti 12,50 TL’ye, Ulusal basın için 36,50’den 40’açıkardık” dedi. 
Hükümet yerel medyanın güçlendirilmesi ve basının desteklenmesi konusunda büyük önem veriyor. Bu kapsamda gazetelerin can damarı olan resmi gelirlerinin artırılması için hazırlık yapıldı. Bakanlar kuruluda imzaya açılan düzenleme yerel gazetelerin resmi ilanları yüzde 20, ulusla basında ise yüzde 10’luk artış gerçekleşecek.
Resmi ilan ücretlerindeki düzenleme ile ilgili açıklama Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’ndan geldi. Çavuşoğlu “Yerel medyanın talebi ve sayın Başbakanımızın talimatı üzerine resmi ilan ücretleri yenide belirlendi. Gazetelerin ilan tarife fiyatlarında artış yapıldı. Yeni düzenleme ile yerel basında 10,40 TL olan santim sütun ücretini 12,50 ye çıkardık. Ulusal basın için 36,50’den 40’a çıkardık. Yerel basında yüzde 20.19’lik diğerlerinde ise yüzde 10’luk bir artış yapmış oldu. Basın ilan kurumunun genel kurulunda alınan karar aynen uygulamaya geçirilmiş oldu. Üzerinde eksiltme yapılmadı.  Gazetelerin can damarı ilanlarla ilgili bir süredir beklentileri vardı. Yapılan düzenleme ile basına büyük bir destek sağlamış olduk” dedi.
Gazetelerin resmi ilan ücretleri ile ilgili düzenleme Bakanlar Kurulu’nda imzaların tamamlanmasının ardından Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER