YEREL MEDYA MEHMETÇİK'İN YANINDA

YEREL MEDYA MEHMETÇİK'İN YANINDA

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü koordinesinde Muğla, Denizli ve Aydın'da görev yapan gazeteciler, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik’e destek için Hatay ve Kilis’e gitti.

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü koordinesinde Muğla, Denizli ve Aydın'da görev yapan 25 gazeteci, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik’e destek için Hatay ve Kilis’e gitti. Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya ile Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü Aydın Basın Kartı Sorumlusu Erdal Şener’in de katıldığı gezinin ilk durağı; Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı oldu. Yapılan ziyaretin ardından gazeteciler, sınırda bir çoban tarafından taşlarla yapılan Türk Bayrağı’nın bulunduğu ‘Bayrak Tepe’ adlı bölgeyi ziyaret etti. Türkiye’nin sıfır noktasında yapılan gezinin ardından gazeteciler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi ve Hizmet Binası’nı da ziyaret etti.  Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen tarafından karşılanan gazeteciler, buradaki basın müzesini gezerek, Hatay’daki gazetecilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. 


İKİNCİ DURAK KİLİS OLDU
Programın ikinci gününün ilk durağı ise; Kilis’te bulunan Öncüpınar Sınır Kapısı oldu. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Yayın Enformasyon Uzmanı Cesurhan Taş tarafından karşılanan kafile, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler edindi. Ardından Kilis Belediye Başkanı Ahmet Kara’nın konuğu olan kafile, Zeytindalı Harekatı öncesi ve sonrası yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler edindi. 2 gün süren programının ardından, kafile geri döndü. 


“ALLAH TÜRK MİLLETİNİ VE ORDUSUNU KORUSUN”
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı önünde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel gezi hakkında açıklama yapan Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya; “İl Müdürlüğümüzce Zeytindalı Harekatının başlangıç noktaları olan Kilis ve Hatay illerinden basın mensuplarımızın bölgeyi sıfır noktasından görebilmeleri için ve gazeteci arkadaşların burada yaşananların havasını koklayabilmeleri için bir gezi düzenledik. Aydın, Denizli ve Muğla’dan ve her ilden 8’er kişi olmak üzere 25 kişi belirledik. Sınırdan içeri giremedik ama bölgede Mehmetçik’e destek olduk. Türk milleti olarak sesimizin duyurulabildiği kadar ileri gitmesi için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra il müdürlüğü olarak çalışmalara devam edeceğiz. Allah Türk milletini ve ordusunu korusun” dedi.

GÜRKAN GÖK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER