Yerli karavanlara yoğun talep

Serinhisar İlçesi’nde faaliyet gösteren Expert Karavan, kentin ilk yerli çekme karavan üreticisi olma özelliği taşıyor. Expert Karavan’ın Kurucuları Nuri Tekin ile Hüseyin Çınar, yerli karavanlara yurtiçi ve yurt dışından ciddi talep olduğunu dile getirerek, önce ülkede sonra yurtdışına açılacaklarını ifade ettiler.

Özellikle pandemi döneminde tatilcilerin tercihi olan karavanlar, artık Denizli’de de üretilmeye başladı. Serinhisar İlçesi’nde faaliyet gösteren Expert Karavan, Denizli’nin ilk yerli karavan üreticisi olma özelliği taşıyor. Yerli karavanlara yoğun talep olduğunu ifade eden Expert Karavan’ın Kurucularından Hüseyin Çınar, “Yerli karavanlara yurtiçi ve yurt dışından ciddi talep var. Üretimimizle önce ülkemize sonra yurtdışına açılacağız” dedi.

“BU MACERA BİZİM GEÇMİŞTEN GELEN MERAKIMIZ”

Uzun yıllar ısıtma, soğutma ve iklimlendirme işi yapan şirketin diğer Kurucusu Nuri Tekin; “Bu macera bizim geçmişten gelen bir merakımız. Aslında Hüseyin arkadaşımla biz bunu kendi zevkimiz için yapalım beraber gezelim diye düşünmüştük ama yaparken; ‘Daha güzel daha iyi olsun, şu da olsun bu da olsun’ derken bir baktık; Avrupa standartlarında bir ürün ortaya çıkmış. Bu ürünü ortaya çıkarırken bir zorlukla karşılaşmadık. Çünkü işe yabancı değiliz ve bundan dolayı da gerçekten biz ortaya çıkan ürüne kendimiz bile şaşırdık.

“ALTYAPIMIZI İHRACATA DAYALI YAPTIK”

Pandemiyle beraber özellikle karavan sektöründe ilginin arttığını ifade eden Tekin; “Bu yüzden de artık biz böyle güzel bir karavanı madem ürettik, satalım diye düşündük. Bizim Avrupa bağlantılarımız da var. Ben uzun yıllar Avrupa’nın birçok ülkesinde fuarlar takip ettim. Özellikle Fransa ve Almanya’da bağlantılarımız var. Şuanda Fransa’ya bayilik verme durumumuz var. Anlaşmak üzereyiz. Eğer anlaşırsak Fransa’ya ihraç durumumuz olacak. Zaten biz altyapımızı ihracata dayalı yaptık ve bu yolda yürümeye çalışıyoruz” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER