YERLİ MALI HAFTASI'NIN GELİRİ, MEHMETÇİK VAKFI'NA GİDECEK

YERLİ MALI HAFTASI'NIN GELİRİ, MEHMETÇİK VAKFI'NA GİDECEK

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında okul bahçesini pazaryerine dönüştüren Denizli Sınav Koleji öğrencileri, tezgâh başına geçerek satış yaptı. Satışlardan elde edilen gelir ise Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

12-18 Aralık  Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Denizli Sınav Koleji öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı. Okul bahçesine tezgâhaçan öğrenciler,okulu adeta pazaryerine dönüştürdü. Denizli’ye özgü ürünlerin satışını yapan öğrenciler, elde edilen gelirleri ise Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak. Öğrencilerin ve öğretmenlerin şarkılar söyleyip, eğlendiği etkinliğe veliler de yoğun ilgi gösterdi.

“GELİRİN TAMAMI MEHMETÇİK VAKFI’NA BAĞIŞLANACAK”
Etkinlik hakkında açıklama yapan Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Eviş; “Etkinlik talebi çocuklarımızdan geldi. Bizler de böyle bir etkinliğin faydalı olacağını düşündük. Aynı zamanda çocuklarımızın hayatın içinde bunları da yaşamalarını istedik. Etkinliği planlamamızın en önemli sebebi de; buradan elde edilecek gelirin tamamının Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmasıdır. Velilerimizin katılımı da oldukça yoğun oldu.
 
Bütün velilerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın hayatı öğrenmesi ve anlaması açısından çok anlamlı bir etkinlik oldu. Çocuklarımız etkinlikten elde edilen gelirin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını bildikleri için özveriyle çalıştılar. Bütün öğrencilerimizi gayretlerinden ve katılımlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221