“YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPARIZ”

Uğurlu Oto Cam Merkez Mağazası DMN Oto Cam Market İşletme Sahibi Tuncay Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle hayata geçirilmesi beklenen yerli otomobil projesinde kendilerine görev verildiği taktirde memnuniyetle yerine getireceklerini belirtti.

“YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPARIZ”

Denizli’de oto cam sektörünün öncü isimlerinden olan ve 1971 yılından bu yana şehre hizmet sunan Uğurlu Oto Cam, yerli üretimi ve hayata geçirdiği uygulamalarla dikkat çekmeye devam ediyor.  Firmanın çalışmaları hakkında bilgiler veren Uğurlu Oto Cam Merkez Mağazası DMN Oto Cam Market İşletme Sahibi Tuncay Yılmaz, “Belki de Ege Bölgesi’nin en eski oto cam montaj merkezlerinden biriyiz. Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet üreten Uğurlu Oto Cam, Türkiye’deki önemli üreticilerden biri haline gelmiş durumda. Üretimin önemli bir kısmını yurtdışına ihraç etmekteyiz. Aynı zamanda sıfır arabaların montajına, traktör kabinlerine cam vermekteyiz. Firmamızın bünyesinde yaklaşık 750 çalışan mevcut. Uğurlu Oto Cam, bugün Türkiye’nin 3 büyük oto cam fabrikasından biridir” dedi.

“KULLANDIĞIMIZ ÜRÜNLERİN YÜZDE 95’İNİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ”

‘Yerli üretim’ vurgusu yapan Yılmaz; “Kullanmış olduğumuz ve montajını yaptığımız ürünlerin yüzde 95’ini kendimiz üretiyoruz. Günümüzde artık yerli olmak mecburiyetindeyiz. Eskiden ‘yurtdışından gelen ürün ne olursa olsun kalitelidir’ algısı vardı. Bu durum artık tersine döndü. Bugün dünyanın önemli otomotiv firmaları sıfır araçlarında Türkiye’de üretilen camları tercih ediyor. Bu bakımdan insanlardaki ‘ithal ürün’ algısı yerini ‘yerli ürüne’ bıraktı. Yerli üretimi desteklemek adına da devlet her türlü tedbiri almış durumda. Her türlü teşviki de sağlıyor. Yerli üreticiler de gerçekten çok kaliteli ürün yapar hale geldiler” diye konuştu.

“HİÇBİR ÜRÜN HEM KALİTELİ HEM DE UCUZ OLAMAZ”
Araçlarına cam alacaklar vatandaşlara da önerilerde bulunan Yılmaz; “Oto camın kalitesini görerek anlama şansları yok. Tercih edecekleri ürünün markasını tanımaları ve güvenilir yerlerden almaları gerekir. Hiçbir ürün hem kaliteli hem de ucuz olamaz. Firmamızda ikinci kalite camları satmayı bırakın, müşterilerimiz dışarıdan getirdiklerinde dahi montajını yapmıyoruz. Bu büyük bir vicdani sorumluluktur. O aracın içerisinde can taşıyorlar. Bu nedenle montaj ve satış yaptığımız ürünlerin kalitesine özen göstermek zorundayız” dedi.

“YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPARIZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle hayata geçirilmesi beklenen yerli otomobil projesinde hakkında da konuşan Yılmaz; kendilerine görev verildiği taktirde memnuniyetle yerine getireceklerini belirtti. Yılmaz, “Yerli aracın bütün malzemeleri Türkiye’de üretilecektir. Bunula ilgili her firma layıkıyla görevini yerine getirecektir. Bize de böyle bir görev verilirse memnuniyetle yerine getiririz. Kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“MOBİL ŞİRKET AĞIMIZ 1 BUÇUK YILDIR DENİZLİ’NİN HİZMETİNDE”

Uğurlu Oto Cam’ın sunduğu hizmetleri de aktaran Yılmaz, şunları söyledi: “Araçların kırılmış camlarını değiştiriyoruz. İşletmemiz tüm kasko şirketleriyle anlaşmalı. Tüm kaskolu araçların camlarını da değiştiriyoruz. Hem de hiçbir ücret almadan. Denizli’nin ilçeleri, Buharkent, Gölhisar, Dinar ve Alaşehir’e kadar varan mobil şirket ağımız var. Buralarda gerek kaskolu gerek kaskosuz tüm araçların camlarını yerinde montaj yapıyoruz. Herhangi bir ücret talebinde de bulunmuyoruz. Mobil hizmet şu anda Avrupa’da çok yaygın kullanılıyor. Türkiye’de uygulayan bazı şehirler de var. Denizli’de ise yaklaşık bir buçuk yıldır mobil hizmet üretiyoruz. Mobil hizmet alan kişi kendi işiyle uğraşırken, vakit kaybetmeden, bulunduğu yerde bizler camı değiştiriyoruz. Vatandaşlar hizmetten oldukça memnunlar.”

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186