'YEŞİL ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ'

'YEŞİL ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ'

1200 Evler, Gerzele ve Yenişehir Mahalleleri’nde vatandaşlarla buluşan CHP Milletvekili Adayı Teoman Sancar, piknik yapan vatandaşlara da afiyet olsun dileklerini ileterek; yeşil adaleti sağlayacaklarından söz etti.

CHP Milletvekili Adayı Teoman Sancar, 1200 Evler, Gerzele ve Yenişehir Mahalleleri’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyareti boyunca Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in de eşlik ettiği Sancar, vatandaşlarla tek tek selamlaştı, sohbet etti. Piknik yapan vatandaşlara da afiyet olsun dileklerini ileten Sancar, yeşil adaleti sağlayacaklarından bahsetti. Sancar, “Cumhuriyet Halk Partisi insanın doğa ile olan ilişkisini doğa hakları kavramı çerçevesinde ele almaktadır. Doğa tüm formları ile var olma ve kendini yenileme haklarına sahiptir. İnsanın yaşama ve daha kaliteli bir hayat sürme haklarının temeli bu haklara dayanmaktadır. CHP bu anlayış çerçevesinde, doğayı insanın mülkü olarak gören, doğal kaynakları sınırsızca ve sorumsuzca tüketen politikaları reddetmektedir. Doğanın korunmasını ve çevre sorunları ile mücadeleyi tüm insanların görevi olarak kabul etmektedir. Bu görev yaşam hakkının yanı sıra sosyal adalet ilkemizin de bir gereğidir. Daha adil ve eşit bir toplum inşa etmenin ön koşullarından biri doğayı korumak, yeşil adaleti sağlamaktır. AKP yalnızca iklim değişikliği ile mücadelede sınıfta kalmamış, aynı zamanda, doğrudan kamu eliyle, kamu özel sektör ortaklığıyla ya da özel sektörün önünü açarak doğa katliamlarına imza atmıştır. İnşaat, madencilik, enerji, ulaştırma, sanayi ve tarımda AKP politikaları ekosistemlere geri dönülemez zararlar vermiştir. Doğal kaynaklarımız talan edilmiş, iktidara yakın, dar bir zümre tarafından yağmalanmıştır. AKP, kaynakların aşırı tüketimi ile kırılgan kesimlere zarar vermekte, gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı hiçe saymaktadır. Bu duruma bir dur deme vakti geldi artık. Sizler ailenizle, çocuklarınızla birlikte doğayla içi içe vakit geçirebilin diye bizler yeşil adaleti sağlayacağız” dedi.

“TOPLU TAŞIMACILIĞI ÖNCELİKLİ HALE GETİRECEĞİZ”
Dolmuş duraklarında oturan vatandaşlarla da sohbet edip dertlerini dinleyen Sancar “Ulaşım ana planlarında toplu taşımacılığı öncelikli hale getireceğiz. En büyük sıkıntılardan biri olan trafik sıkışıklığı sorununa çözüm bulacağız. Kent merkezlerinde taşıt trafiğini sınırlandıracağız. Kent merkezleri ve bölgesel merkezlerde yayalaştırma uygulamalarını yaygınlaştıracağız. Toplu taşıma altyapılarını kentlerin her yerine ulaştıracağız. Böylece vatandaşlarımız rahat edecek ” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZ RAHAT EDECEK”
Ziyaretlerde gençleri de unutmayan Sancar, “Siz gençlerimiz bizim geleceğimizsiniz, yarınlarımızsınız, ama işsizsiniz. Yıllarca okuyorsunuz, emek harcıyorsunuz ama iş bulamıyorsunuz. Artık yeter. Gençlerimiz işsiz kalmayacak. Meslek eğitimini kesintisiz temel eğitimin sonrasında başlatacağız. İş garantili mesleki eğitimi hedefleyeceğiz. 15 - 25 yaş aralığındaki öğrenci veya işsiz olan gençlerimize ‘Genç Kart’ vereceğiz. Tren bileti satışlarında Genç Kart sahiplerine yüzde 50 indirim uygulayacağız. Genç Kart sahiplerine ücretsiz aylık 2 GB mobil İnternet erişimini sağlayacağız. Genç Kart ile kültür sanat etkinlik biletlerinde ve mağazalarda ‘Gençlik İndirimi’ uygulanmasını sağlayacağız. Gençlerimiz rahat edecek, işsiz kalmayacak” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER