“Yılbaşında oteller, sadece konaklama hizmeti verecek”

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Otel/ Konaklama Tesislerinde Yılbaşı Programları’ genelgesi hakkında konuşan Denizli Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen; “Kısıtlamaya takılmayan herhangi bir yer yok. Yılbaşında oteller sadece konaklama hizmeti verecek” dedi.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Otel/ Konaklama Tesislerinde Yılbaşı Programları konulu genelge gönderdi. 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yılbaşı günü otellerde eğlence/balo düzenlenmesine müsaade edilmeyeceği belirtildi. Genelgede, daha önce illere gönderilen genelge ile otel ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan lokanta, restoranların sadece konaklama yapan müşterilerine hizmet verebilecekleri ve bu faaliyetin devamı sırasında uyulması gereken kuralların belirlendiği hatırlatıldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği  (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen; “Yılbaşında oteller sadece konaklama hizmeti verecek. Genelgede yer aldığı gibi yılbaşı balosu düzenlenmeyecek. Saat 22.00’den sonra canlı veya cansız müzik yayını yapılmayacak. Saat 22.00’de tüm müzikler durdurulacak. Saat 24.00’e kadar konuklar yemeğe devam edebilecek. Ancak bu esnada pandemi kurallarına uyulacak. Vatandaşlardan ricamız, evlerde oturmaları. Zor bir dönemden geçiyoruz. Alınan kısıtlama kararını ‘tatil’ gibi adlandırmayalım” şeklinde konuştu.

“TURİSTLER KISITLAMADAN MUAF"

Kısıtlamaya takılmayan herhangi bir yer olmadığını vurgulayan Başkan Şen; “Kafeler ve lokantalar zaten kapalı. Kısıtlamaya takılmayan herhangi bir yer yok. Az da olsa otellerimizde turistler hizmet alıyor.  Açık olan otellerde sadece konaklayanlar hizmet alacak. Dışarıdan gelen hiçbir kişiye hizmet verilmeyecek. Denizli’de Pamukkale ve merkez olmak üzere otellerin bir kısmı kapalı. Şehir merkezinde açık olan tesislerin hiç birinde yılbaşı eğlencesi söz konusu değil. Aynı şekilde Pamukkale Bölgesi’nde de durum aynı. Turistler kısıtlamadan muaf. Turistler, ören yerleri ve sıcak balon turlarından hizmet alabilecek. Kısıtlama kapsamında denetimler yapılacak.  Yazlık kiralayıp, apart kiralayıp ya da evlerde bu tarz baskınlarda yakalanan şahıslara ceza yazılmasının yanı sıra yurtlara yerleştirilip karantina da kalmaları sağlanabilir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER