YILIN DÜĞÜNÜNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞAHİTLİK ETTİ

Son Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin oğlu Atilla Şükrü Zeybekci, Bursalı İşadamı Ergun Sertkan'ın kızı Elif Sertkan ile hayatını birleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan nikâha, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılarak, şahitlik etti.

YILIN DÜĞÜNÜNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞAHİTLİK ETTİ

Denizli, tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Son Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ve Ayşen Zeybekci’nin oğulları Atilla Şükrü Zeybekci ile Bursalı iş adamı Ergun-Gülcan Sertkan çiftinin kızları Elif Sertkan ile birleştirdi. Günler öncesinden titizlikle hazırlanan salona davetliler Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce alınmaya başlandı. Nikah, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İzmir ve Denizli’den çok sayıda davetlinin katıldığı törende nikâhı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı, devletin zirvesi şahitlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, işadamı Rıza Akça genç ise çifte şahitlik eden isimler oldu. Nikah sonrası İl Müftüsü Mehmet Aşık genç çift için dua etti. Nikahın ardından kısa bir konuşma yapan ve genç çifte mutluluk dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, evlilik cüzdanını geline verdi. Yılın nikahı, aile fotoğrafının çektirilmesiyle noktalandı.

GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER