Yılmaz; “Aziz ve asil milletimizin kahramanlık destanı; İstiklal Marşımız”

Pamukkale Belediyesi Meclisi Eski Üyesi Av. Mehmet Ali Yılmaz, ‘12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladığı mesajında; İstiklal Marşı’nın aziz ve asil Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunun altını çizdi.

Yılmaz; “Aziz ve asil milletimizin kahramanlık destanı; İstiklal Marşımız”

Pamukkale Belediyesi Meclisi Eski Üyesi Av. Mehmet Ali Yılmaz, ‘12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın aziz ve asil Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunun altını çizen MHP’li Yılmaz, “‪Anadolu ve Trakya topraklarına mührümüz olan İstiklal Marşımızın Gazi Meclisimizde kabulünün yıl dönümünde Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve vatan için can vermiş bütün şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle yad ederim. Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’ Türkiye Cumhuriyeti, tüm Ortadoğu coğrafyasında huzurun ve güvenliğin teminatı manasını taşır. Türklük ise tüm milletlere barış ortamının tesis edilmesini, şefkat eli uzatılmasını sağlamaktadır. Yüce Türk milleti; Bilge Kağan’dan Sultan Alparslan’a, Ertuğrul Gazi’den Fatih Sultan Mehmet’e, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, nice büyük kahramanlar yetiştirmiş ve dünya milletlerinin her zaman gıptayla, hayranlıkla baktığı bir millet olmuştur. Devletimiz daim aziz ve asil milletimiz kaim olsun!” dedi.

UFUK KARAGÖZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211