'YİNE VE YENİDEN TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BAŞINDA DENİZLİLİ BİR EVLADIMIZ VAR'

'YİNE VE YENİDEN TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BAŞINDA DENİZLİLİ BİR EVLADIMIZ VAR'

Kabinede yaşanan değişim ile birlikte Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 5’inci defa bakanlık görevi almasının ardından Abalıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Abalıoğlu, “Ne büyük bir gururdur ki yine ve yeniden Türkiye ekonomisinin başında Denizlili bir evladımız var” dedi.

Kabinede yaşanan değişim ile birlikte Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 5’inci defa bakanlık görevi almasının ardından Abalıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Abalıoğlu, yazılı açıklamada bulundu. Duayen işadamı Abalıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Memleket sevdasına inandığım, asıl isteği hizmet etmek olan, ne belediye başkanlığı, ne milletvekilliği ne de bakanlığı döneminde niye oraya geldiğini unutmayan, doğup büyüdüğü şehre ve halkına olan sevdasından vazgeçmeyen, yıllardır yazılan hizmet destanında emeği ve alın teri herkesten daha çok olan kardeşim Sayın Nihat Zeybekci’nin yeniden Ekonomi Bakanlığı görevine devam etmesini canı gönülden tebrik ediyorum. Ne büyük bir gururdur ki yine ve yeniden Türkiye ekonomisinin başında Denizlili bir evladımız var.”

“ZEYBEKCİ TÜRKİYE EKONOMİSİNİ BAŞARI VE İSTİKRARLA BULUŞTURMUŞTUR”
“Sayın Zeybekci, Denizli ve Türkiye için canla başla, mesai mefrumu olmadan çalışarak Türkiye ekonomisini başarı ve istikrarla buluşturmuştur” diyen duayen işadamı Abalıoğlu, mesajın devamında ise şunları aktardı: “Sayın Zeybekci, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın takdiri ile de açıklanan kabinede 5’inci kez yer alarak tüm Denizlileri gururlandırmıştır. Ben bu şehri en iyi tanıyanlardan, en iyi anlayanlardan ve bu şehrin dilini en iyi bilenlerdenim. Sanayiciliğe atıldığım ilk günden beri bu kente ve bu kentin halkına hizmet etmeye sevdalıydım. Sayın Zeybekci de aynı inanç ve sevda ile uzun yıllar hak ettiğini alamayan bu şehri ilklerle tanıştırmış ve ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşatmıştır. İşte tam da bu yüzden Denizli halkı ile ortak düşüncemiz Sayın Zeybekci’nin bu şehir ve ülke için yapacağı daha çok iş olduğudur. Son olarak söylemek isterim ki kimine göre umut, kimine göre örnek, kimine göre de efsane bakan Sayın Nihat Bey kardeşimin hizmetkârlık anlayışı ile çıktığı bu yolda vatana ve millete daha nice hayırlı işler yapmasını temenni ediyorum.  Bu zirve yolculuğunda her daim kendisinin yanında olduğumu belirtmek isterim.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221