Yol haritasını Denizli’de belirledi

Kurucular kurulu parti programı ve yol haritasını Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Karahayıt Mahallesi’nde yaptıkları çalıştayda belirleyen Yeni Yol Partisi, Türk siyasi arenaya giriş yaptı.

Yol haritasını Denizli’de belirledi

Türk siyasetine ‘Yeni Yol Parti’ isimli yeni bir parti de eklendi. Yeni Yol Partisi, kurucular kurulu parti programı ve yol haritasını Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Karahayıt Mahallesi’nde yaptıkları çalıştayda belirledi. Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti. Denizli’de partinin yol haritasını belirlediklerini söyleyen Genel Başkan Güral, “Hedefimiz yaktığımız ateşi Anadolu'ya yayabilmek. Ülke genelinde 63 ilde örgütlenmemizi tamamlamış bulunmaktayız. Uşak İli’nin Banaz İlçesi’ne yaktığımız ateş ülkenin her tarafını kaplamak üzere, bunun yansımalarını da görüyoruz. Türkiye'miz, özellikle Yeni Yol Partisi’yle, parti içi demokrasinin nasıl olması gerektiğini ve nasıl yaşatılması gerektiğini biz siyaset camiasına anlatacağız ve öğreteceğiz” dedi.

“KALKINMA HAMLEMİZ; TARIM VE TARIMA DAYALI SANAYİ YAPILANMASINDAN BAŞLAYACAK”

Partinin kuruluş dilekçesini 18 Aralık 2019 tarihinde vereceklerini belirten Başkan Güral, “Emekli ve çalışanlarımız için Kamu Ticaret Bankası kurulacak. Ortakları bu emekliler kesim olacak ve buradan kâr payı ile birlikte maaş alacaklar. Emekli olunduğu zaman, bu banka hem yatırım yapıp, ticaret yapacak. Hem de bankacılık hizmetlerini yapacak. Emekliler bugünün şartlarında sadece buradan 8 bin Türk Lirası civarı maaş alacak. Ayrıca SGK’dan maaş alacak. Üniversite sınavları kalkacak. Meslek liselerine eski saygınlığı kazandırılacak. Burslar ve yurtlar ücretsiz olacak. Akaryakıt ve türevleri köylüye, kamyoncuya, taksiciye, yani ulaşım sektörüne sıfır vergi ile Maliyet fiyatından verilecek. Milletvekili maaşları 12 bin Türk Lirası’nı geçmeyecek. Bankalardaki kötü sicil kayıtlarını sildireceğiz. Sokak hayvanları ve köylünün hayvanları için hayvan sağlık ocakları ve hayvan hastaneleri açacağız. Köylüye traktör ve tarım alet ekipmanlarını peşinatsız sıfır faizle 3 yılı ödemesiz 20 yıl vade ile vereceğiz. Toprağı olmayan çiftçiye arazisini hazineden vereceğiz. Kalkınma hamlemiz tarım ve tarıma dayalı sanayi yapılanmasından başlayacak. Çiftçinin malına alım garantisi ve peşin ödeme garantisi verip rekabet ortamına destek vereceğiz. Bunların kaynaklarının nerede olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

“BİZLERDE GÜNEŞ BATMAYAN TÜRKİYE HAYALİ VAR”

Başkan Güral, daha sonra şu görüşlere yer verdi: “Bu partinin misyonu 29 Ekim 1923’te başlamış ve bugünkü bizlere yani yeni umutların yeni ufukların üzerinde güneş batmayan Türkiye hayaliyle yola çıkan cesur yüreklere miras kalmıştır. Bizler bu kutsal mirasın korunması kollanması ileriye taşınması için canla başla çalışmak ve her şeyden önce vatan için el ele tek yürek olacağız. Bu parti halkın öz malı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Biz halkın sesi, gözü, kulağı onun ekmeği ve aşı olabilmek için bu yoldayız. Halkımızla düşünüp, onlarla kol kola bu ülkeyi yöneteceğiz. Bizler genç demokrasi ve cumhuriyet sevdalıları cesur yürekleriz. Bizlerde güneş batmayan Türkiye hayali var. Halkla devleti barıştırıp bunu gerçekleştireceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER