'YOLUMUZU AYDINLATAN MEŞALE EĞİTİMDİR!'

'YOLUMUZU AYDINLATAN MEŞALE EĞİTİMDİR!'

Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili NihatZeybekci, yayınladığı mesajda yeni eğitim-öğretim yılında tüm Milli Eğitimcamiasındaki idareci, öğretmen, hizmetliler ile öğrenci ve velilere başarılardiledi.

Yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle Ekonomi Bakanı ve AKParti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci mesajında “Anne, çocuk veöğretmenlerimizin değerini bilirsek, yarınlarımıza güvenle bakarız. Anne veçocuğa verilen değer, onların eğitimini önemsemekle ortaya çıkar!Çocukgelecektir. Anne ise ilk öğretmen. Çocuk, anne ve öğretmeni, birbirindenayıramayız. Atatürk’ün “Gelecek nesil, sizin eseriniz olacaktır!” diyerektoplumsal anlamda görevlendirdiği öğretmenlerin yeterliliği, milletin temeltaşları niteliğindeki anne ve çocuğu da olumlu etkileyecektir. O nedenleiktidarımız, ilk günden bu yana eğitimi hep önemsemiş. Gerek eğitimcileringerek ise öğrenci ve velilerin imkanını artırmak, şartlarını iyileştirmek veişlerini kolaylaştırmak için elinden geleni yapmıştır” ifadelerine yer verdi.

Bakan Zeybekci açıklamasının devamında ise “Karanlıklardanaydınlığa çıkmanın tek yolu, cehaletin üzerine yürümektir. Bu sırada yolumuzuaydınlatan meşale ise, tabiki eğitimdir! Çağımızın hatta insanlığınvaroluşundan bugüne paha biçilemeyen eşsiz güç, entelektüel sermaye ya da birbaşka deyişle bilgidir. Bilgi, paylaşıldıkça büyür! Çünkü mum, bir başka mumututuşturmakla ateşinden bir şey kaybetmez!İlk emri “Oku!”olan dinimizinistediği güvenilir ve faydalı insanlara giden yolun aydınlatması niteliğindekieğitim için kim ne katkı koyuyorsa her birinden Allah (cc) razı olsun. Tatilinardından yeni eğitim öğretim yılına başlayan Milli Eğitim camiasındaki idareci,öğretmen, hizmetliler ile öğrenci ve velilere başarılı bir dönem diliyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER