YÖRESEL TATLAR, 9 ARALIK’A KADAR DENİZLİ’DE

Denizli’de bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İl İl Organik Yöresel Pazar’ Fuarı, 30 kasım itibariyle kapılarını ziyaretçilerine araladı. Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Organizatör Kadir Enyüce, yöresel lezzet üstadı firmaların ve yöresel tatların 9 Aralık Pazar gününe kadar tüm Denizli halkını beklediğini söyledi.

‘İl İl Organik Yöresel Pazar’ fuarı Denizli’de kapılarını ikinci kez açtı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında tüm Denizli halkını fuara beklediklerini açıklayan Organizatör Kadir Enyüce, “Fiesta Organizasyon olarak Birol Karataş ile birlikte İç Anadolu ve Ege Bölgeleri’nde bu tür festival ve fuarlar düzenliyoruz. Geçen yıl da aynı tarihlerde Denizli’deydik. Kendi memleketimizde, özellikle yöresel lezzetlerin buluştuğu ve yöresel fuar başlığı altında geçen yıl Servergazi Kapalı Pazaryeri’nde festivalimizi gerçekleştirmiştik” dedi.

“KALİTELİ FİRMALARI DAVET ETTİK”

Fuarın 30 Kasım’da başladığını ve 9 Aralık 2018 tarihine kadar açık olacağını bildiren Organizatör Enyüce, “ Eko Yiğit Plaza’da bulunan Bera Düğün Salonu’nda bin metrekarelik kapalı alanda Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen esnaflarımız, yöresel lezzet üstadı firmalarımız stantlarını açtılar. Fuarda hediyelik eşyalar da var. Tüm Denizlili vatandaşlarımızı bu lezzetlerden tatmaya, beğenirlerse de almaya davet ediyoruz.  Seçim konusunda çok hassas davrandık. Kaliteli firmaları davet ettik. Gaziantep’ten, Kahramanmaraş’tan, Erzurum’dan, Trabzon’dan, Ege Bölgesi’nden ve İç Anadolu’dan birçok firma, yöresel stantlarıyla tüm Denizli halkını bekliyor” ifadelerini kullandı.

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER