Yörük kültürü tanıtımına üniversitelilerden tam destek

Denizli Yörükleri Dernek Başkanı Yaşar Celal Ceylan’dan Yörük kültürüyle ilgili bilgiler alan Pamukkale Üniversitesi Tarih Topluluğu öğrencileri, derneğin önderliğinde farklı etkinlikler yapmak için işbirliğine vardı.

Yörük kültürü tanıtımına üniversitelilerden tam destek

Pamukkale Üniversitesi Tarih Topluluğu öğrencileri Denizli Yörükleri Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Yaşar Celal Ceylan’dan Yörük kültürüyle ilgili bilgiler alan öğrenciler, derneğin önderliğinde farklı etkinlikler yapmak için işbirliğine vardı. Pamukkale Üniversitesi Tarih Topluluğu Başkanı Ömer Faruk Köse, “Yörüklük kültürünün yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması için çalışmalar yapacağız. Çalışmalarımıza başlamadan önce Yörük Derneği’ni ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak istedik. Denizli’de bu tür derneklerin olması çok önemli. Bu dernekler sayesinde üniversitemizin öğrenci toplulukları birçok etkinlik, seminer ve konferanslar düzenliyor. Biz de Yörükler Derneği’yle birlikte etkinlikler yapmak istiyoruz. Şuan topluluğumuzun 100’e yakın üyesi var. İlk etapta üniversitemizin içine ‘Türk Obası’ kuracağız. Derneğimizin önderliğinde kentimizin kültürel yerlerini Türk köylerini ziyaret edeceğiz. Derneğin yapacağı etkinliklere de üniversiteli gençler olarak katkı sağlayacağız, destek olacağız” dedi.

“ORTAK ETKİNLİKLERE İMZA ATACAĞIZ”

Geçmişle gelecek arasında köprü olan bu tür öğrenci topluluklarıyla ortak çalışma yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, öğrencilere derneğin kapısının sonuna kadar açık olduğunu belirtti. Başkan Ceylan, “Üniversite öğrencilerimizin kurduğu tarih topluluğunun derneğimizi ziyaretinden mutluluk duyduk. Gençlerimizin tarihimizi kültürümüzü öğrenmesi, yaşatması, gelecek kuşaklara aktarması çok önemli. Dernek olarak biz de zaten bu yolda çalışmalar etkinlikler düzenliyoruz. Yörük kültürünü yaşatmak, gençlere anlatmak istiyoruz. Öğrenci topluluğumuzla önümüzdeki günlerde ortak etkinliklere imza atacağız. Bu ziyaret tanışma ziyaretiydi. Artık ortak projeler, ortak etkinlikler için bir araya geleceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER