Yukarışamlı çok daha güzel

Pamukkale Belediyesi, kilit parke taşı döşeme atağında bir mahalleyi daha tozdan ve çamurdan kurtardı. Belediye Başkanı Avni Örki, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz. 23 mahallemizde başlattığımız kilit parke taşı döşeme atağında Yukarışamlı Mahallemizi de güzelleştirdik” dedi.

Yukarışamlı çok daha güzel

Pamukkale Belediyesi tarafından başlatılan ve 23 mahalleyi kapsayan beton kilit parke taşı döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar Akdere, Güzelköy, Kale, Akhan, Güzelpınar, Eldenizli, Uzunpınar, Pınarkent, Belenardıç, Küçükdere, Akçapınar, Karakurt, Haytabey, Eymir, Kurtluca, Kavakbaşı ve son olarak da Yukarışamlı Mahalleleri’nde binlerce metrekarelik alanda çalışma yapıldı. Yukarışamlı Mahallesi’nde de yaklaşık 8 bin 500 metrekare alana beton kilit parke taşı döşendi.

“Kışları çizmeyle sokağa çıkıyorduk”

Yıllardır kilit parke sorunu yaşadıklarını belirten Yukarışamlı Mahalle Muhtarı Hüseyin Efe, “Uzun zamandır mahallemizde sokak aralarımızda özellikle çamurun suyun içerisindeydik. Bilhassa kışın çizmeyle sokağa çıkıyorduk. Bu sorunumuzu Başkanımız Sayın Avni Örki’ye ilettiğimizde derhal ilgilendi. Ekibiyle geldi, sorunu yerinde tespit etti. Şu anda mahallemizin her yerine kilit parke taşı döşendi. Yapılan hizmetlerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki’ye, ekibine, başkan yardımcılarına ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Yukarışamlı Mahallesi sakinlerinden İbrahim Erki, “Mahallemizin eksikleriyle yakından ilgilenildiği için başta Belediye Başkanımız Avni Örki olmak üzere, tüm personeline çok teşekkür ediyorum. Yapılan işlerden memnunuz. Yollarımıza parke taşı döşendi. Çok güzel oldu. Köy konağımız da yapılıyor” derken, Ahmet Gönen ise “Yollarımız önceden çamurdu, engebeliydi. Yollarımızın güzelleşmesini sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim” diye konuştu.

“Sözlerimizi yerine getiriyoruz”

İlçenin 61 mahallesinde yaşayan tüm vatandaşların neye ihtiyaçları olduğunu tespit ederek planlama yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. 23 mahallemizde başlattığımız kilit parke taşı döşeme atağında Yukarışamlı Mahallemizi de tozdan, çamurdan kurtardık. Yukarışamlı Mahalle Buluşması’nda halkımız bizden bu talepte bulundu. Biz derhal yerine getirdik. ‘Kilit parke taşı döşeyeceğiz’ dedik. Onu da bitirdik. Mahallemizin tamamına kilit parke döşemesini tamamladık. ‘Yukarışamlı’ya Köy Konağı yapacağız’ dedik. Toplam 500 metrekarelik alanda 120 metrekare kapalı alana sahip, tek katlı olarak planlanan Yukarışamlı Mahalle Konağı’mızın inşaatında sona yaklaştık. Çalışmalarımız hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER