YÜKSEKÇITA OKULLARI İLKE İMZA ATACAK; 2 ÖĞRETMENLİ SINIFLAR VE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

YÜKSEKÇITA OKULLARI İLKE İMZA ATACAK; 2 ÖĞRETMENLİ SINIFLAR VE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Denizli’nin önemli eğitim kurumlarından olan Yüksekçıta Okulları, Denizli’de bir ilke imza atacak. Türkiye’de de sayılı bir sistem üzerinde çalışma yapan Yüksekçıta Okulları, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda okulun Yabancı Diller Bölümü’nün şekillendirdiği  ‘Learning English Through Speaking’ (LET’S) programıyla; her sınıfta iki öğretmenli bir eğitim modeli uygulanacak.


Denizli’nin önemli eğitim kurumlarından olan Yüksekçıta Okulları, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Denizli’de bir ilke imza atacak. Yüksekçıta Okulları Yabancı Diller Bölümü, Türkiye’de de sayılı bir sistem üzerinde çalışma yaparak; ‘Learning English Through Speaking’ (LET’S) programıyla; her sınıfta iki öğretmenli bir eğitim modeli uygulayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Okulun Yönetim Kurulu Başkanı İlker Emek, “Yabancı bir dilin eğitimi, küçük yaşlarda çok daha hızlı ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Bir kurala bağlı kalmaksızın insanın en temel gereksinimlerinden biri olan dili kullanma ve iletişim kurma becerisini hayata geçirmek için anaokulumuzdan ilkokulumuzun bitimine kadar içeriğini  yabancı diller bölümümüzün şekillendirdiği  “Learning English Through Speaking” (LET’S) programıyla her sınıfta iki öğretmenli bir eğitim modeli uygulanacaktır” dedi. 

“İNGİLİZCE ÖĞRETMENİMİZ, SINIF ÖĞRETMENİ VE ÇOCUKLARLA GÜN BOYU BİRLİKTE OLACAK”
Emek,  sözlerine şöyle devam etti: “Okulumuzda “LET’S” programına ait çift öğretmenli sistemle İngilizce dersi dışındaki zamanda İngilizce öğretmenimiz, sınıf öğretmeni ve çocuklarla gün boyu birlikte olacaktır. İngilizce öğretmenlerimiz, bu süreçte dersin özelliğine göre o derse ait bir içerikle gündelik yaşamın içinden İngilizceyi sınıfta çocukların daha çok duymasını sağlayacak ve duyduklarını geri verecek eğitim ortamını hazırlamakla ilgili çalışmalar yapacaktır. Sınıf içinde ve dışında yalnızca İngilizce konuşan öğretmenlerimizin bu yaklaşımı zaman içinde çocukların iletişim kurmak için İngilizceyi tercih etmelerini sağlayacaktır. Branş derslerinde ise branş dersi öğretmenleri ile birlikte sınıfta görev alan İngilizce öğretmenlerimiz, İngilizcenin gündelik yaşamda kullanılmasına teşvik etmek için özel olarak hazırlanmış programlarla derse katılacaktır. Bu sayede drama, resim, müzik, fen-doğa, satranç ve beden eğitimi gibi dersler de iki öğretmenli ve İngilizce olarak işlenecektir.

HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER