YUMAK YUMAK UMUT, BAYRAMYERİ VE DELİKLİÇINAR’DAKİ AĞAÇLARI SÜSLEDİ

Pamukkale Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü tarafından yürütülen ‘Bir Yumak Umut Projesi’ kapsamında, Türkiye’nin dört bir tarafından proje destekçilerinin gönderdiği örgüler Bayramyeri ve Delikliçınar Meydanlarındaki ağaçları süsledi.

YUMAK YUMAK UMUT, BAYRAMYERİ VE DELİKLİÇINAR’DAKİ AĞAÇLARI SÜSLEDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü, kanserde farkındalık oluşturmak amacıyla 2017 yılında ‘Bir Yumak Umut Projesi’ başlatmıştı.

Proje bu yıl ‘Bir Yumak Umut Denizli’ adıyla devam etti. 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından projeye destek verenlerin gönderdiği örgüler Bayramyeri ve Delikliçınar Meydanı’ndaki ağaçları süsledi. Proje hakkında bilgi veren PAÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca; “Projenin ilkini PAÜ kampüsünde gerçekleştirdik.

Projemizi bu yıl Bayramyeri ve Delikliçınar Meydanları’na taşımak istedik. Kanserde erken tanıya farkındalık yaratmak için bu projeye başladık.

Proje kapsamında 10 bin motif elde ettik. Bu da 10 bin kişinin proje için KETEM’de taramadan geçtiği anlamına geliyor. 

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayında tüm vatandaşlarımızın kanser taramalarından geçmesini istiyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi de bizlerden desteklerini esirgemedi. 12 Ekim Cuma günü saat 15:00’da Bayramyeri Meydanı’nda bir etkinliğimiz daha olacak.

Herkesi etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

“BEN DE KANSER HASTASIYIM”

2013 yılında meme kanseri ile tanıştığını söyleyen Doç. Dr. Okca; “Annemi doktora götürdüğümde tesadüfen öğrendim.

Sırada beklemek istemediğim için kontrollere ‘ben de gireyim’ dedim. Kanser olduğumu öğrendim. Ardından ameliyatlar ve kemoterapi süreci başladı.

5 yıldır bu hastalıkla mücadelem devam ediyor. Öğrencilerimle birlikte kansere farkındalık oluşturmak istememizin en önemli sebeplerinden biri de bu. Tüm insanlığı bilinçlendirmek istedik. Erken tanı oldukça önemli.

Projeye destek verenlere sunduğumuz tek koşul taramalardan geçmeleriydi. Proje sayesinde birçok kişinin kanser olduğunu öğrendik. Bir Yumak Umut ile ne kadar çok kişinin hayatına dokunursak bizim için o kadar iyi” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER