Yunan milletvekili protesto edildi, fotoğrafları yakıldı

Geçtiğimiz günlerde Türk Bayrağı’nı yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a yurt genelinde tepkiler devam ediyor. Lagos, Denizli’nin Çal İlçesi’nde de protesto edildi. Türk Bayrakları’nın dalgalandırıldığı eylemde Yunan milletvekilinin fotoğrafları yakıldı.

Yunan milletvekili protesto edildi, fotoğrafları yakıldı

Geçtiğimiz günlerde Türk Bayrağı’nı yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a yurt genelinde tepkiler devam ediyor. Lagos, Denizli’nin Çal İlçesi’nde de protesto edildi. Çal’daki protesto eski belediye binası önünde yapıldı. Protesto toplantısına; Belediye Başkanı Fethi Akcan, CHP İlçe Başkanı Ömer Dağlı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Grup adına açıklama yapan ilçe sakinlerinden Osman Onur, “Faşist milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Kimsenin kudreti Türk Bayrağı’nı yırtmaya yetmez. Zavallı Yunan milletvekili şerefsizlik yapmıştır, faşistlik yapmıştır. Kendisini bir kez daha kınıyor, bayrağımız elimizden asla düşmeyecek diyoruz” dedi.

YUNAN VEKİLİN FOTOĞRAFLARI YAKILDI

Her siyasi görüşün Türk Bayrağı’na sahip çıktığını dile getiren Belediye Başkanı Fethi Akcan “Protesto gösterisine katılan CHP İlçe Başkanı ve muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türk halkı her zaman zamanı geldiğinde kenetlenmeyi bilmiştir. Bayrağımıza yapılan çirkin saldırı bu milleti yine bir araya getirdi. Protestonun Atatürk’ün Denizli’ye geliş yıldönümünde olması bizim için daha da anlam kazandı” diye konuştu. Açıklamaların ardından Yunan milletvekili Loannis Lagos’un fotoğrafları yakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER