YUNUS HELVACI ÖĞRENCİLERE 'HACI ŞERİF'İ ANLATTI

YUNUS HELVACI ÖĞRENCİLERE 'HACI ŞERİF'İ ANLATTI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Vizyoner Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen ‘Modern Zaman Kurucusu’ adlı söyleşiye konuşmacı olarak katılan Hacı Şerif Şekerciler Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yunus Helvacı; öğrencilere, Hacı Şerif’in 80 yıllık hikayesini anlattı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Vizyoner Girişimciler Kulübü tarafından Modern Zaman Kurucusu’ adlı söyleşi yapıldı. PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan söyleşiye; Hacı Şerif Şekerciler Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yunus Helvacı konuşmacı olarak katıldı.


1938 yılından beri Denizlililerin hizmetinde olan Hacı Şerif markası hakkında öğrencilere bilgiler aktardı. Söyleşi öncesinde açıklama yapan Helvacı; “Üniversitemizdeki Vizyonel Girişimcilik Topluluğu bir etkinlik düzenledi. Burada arkadaşlara ‘Hacı Şerif’in geçmişinden bugüne nasıl bir yolla ilerlediğini anlatacağız. En azından onların içlerindeki girişimcilik ruhuna birazcık katkıda bulunabilirsek o bizi mutlu edecek. Bu yüzden arkadaşlarımızla buluştuk. Onlarla bir toplantı yapacağız.  Güzel sonuçlar ortaya çıkacağını düşünüyorum. Üniversitemizde böyle etkinliklerde bulunmak bizim için çok önemli. Bugüne kadarki yaşadığımız sıkıntılara karşı verdiğimiz tepkilerden, tecrübelerden burada bahsederekten deneyimlerimizi paylaşacağız. İnşallah faydalı bir görüşme olacak. Bundan sonra üniversitemizde böyle toplulukların yaptığı konferanslara katılmak istiyoruz. Benim için en önemli şey oradaki arkadaşlara yaşadıklarımdan bir şeyler aktarabilirsem o beni mutlu edecek” dedi.

 

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER