'YÜRÜYÜŞÜ RAHATÇA GERÇEKLEŞTİRMESİ BİLE ÜLKEDE ADALET OLDUĞUNU GÖSTERİR'

'YÜRÜYÜŞÜ RAHATÇA GERÇEKLEŞTİRMESİ BİLE ÜLKEDE ADALET OLDUĞUNU GÖSTERİR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ hakkında görüşlerini ifade etti. Başkan Filiz; “Rahatça ve başına hiçbir şey gelmeden bu yürüyüşü tamamlaması bile bence bu ülkede adalet ve demokrasinin olduğunu gösterir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Filiz programda ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ne dair değerlendirmelerde bulundu.

“PROVOKASYONA AÇIK BİR YÜRÜYÜŞTÜ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ hakkında görüşlerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümeti eleştirdiği ve ülkede adaletin demokrasinin olmadığını söylediği bir ortamda günlerce, rahatça ve başına hiçbir şey gelmeden bu yürüyüşü tamamlaması bile bence bu ülkede adalet ve demokrasinin olduğunu gösterir. Aslında provokasyona açık olduğu halde buna güvenlik güçlerimizin ve devletimizin aldığı tedbirlerle mahal verilmedi. Benzer yürüyüşlere karşı Avrupa’da yapılan müdahalelere baktığımızda Türkiye’nin adalet ve demokrasi bakımından ne aşamada olduğunu gözler önüne seriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatör olarak tanımlamak mümkün değil. Çünkü bu yürüyüşe müsaade eden ve halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’nın diktatör olması bence kabul edilebilir bir söylem değil” dedi.

“HALK KİMLERLE YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRDÜ”
Başkan Filiz, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıktığı Adalet Yürüyüşü’nde kimlerle beraber yürüdüğüne bütün halkımız şahit oldu” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Enis Berberoğlu’nun, MİT Tırları davasıyla ilgili haberler sonrasında tutuklanmasından dolayı bu yürüyüş başlatıldı. Yargının kararıyla böyle bir tutuklama gerçekleştirildi. Bir yürüyüş demokratik gerçekleştirilebilir ama o yürüyüşle hâkimlere, savcılara, adaletin işleyişine ve ülkedeki hukuka bir mesaj verilmemeli. Bir siyasetçinin bütünleştirmesi gerekirken ‘halkın askeri’, ‘halkın polisi’ ve ‘Saray’ın 15 Temmuz’u gibi söylemlerle ötekileştirmesi asla kabul edilebilir değildir. Şehit cenazelerine katılmayıp terörist cenazelerinde yer alan, FETÖ ve HDP milletvekilleriyle yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe’de yaptığı mitingde ‘biz kimler için yürüdük’ ifadesiyle çelişkiye düşüyor. Hem ‘ 15 Temmuz hainlerine karşı yürüdük’ diyor. Hem de ‘FETÖ den dolayı tutuklananlar için de yürüdük’ diyor.”  

 “O GÜN TERÖRÜ TEKRAR LANETLEYECEĞİZ”
‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nün yıldönümüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Filiz şunları aktardı: “15 Temmuz, milletin darbe girişimine karşı bir olup o darbe girişimini püskürtmesidir. Bu tarihsel duruşu gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor.15 Temmuz’daki 249 şehidimizin ne için şehit olduklarını, ülkenin birlik, beraberlik ve egemenlik için topun tüfeğin karşısındaki duruşunu kesinlikle eksiltmememiz lazım. O gün Denizli’de de çok büyük olaylar yaşandı. Denizli’nin Çardak ilçesinde 580 komandonun durdurulması, uçakların o havaalanına inmesinin engellenmesi gibi birçok önemli olay gerçekleşti. Biz de bu günü aynı 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi bu senede idrak edeceğiz. Gece 00:13’te selalar verilecek. Sabah ezanına kadar meydanlarda olacağız ve o gün olduğu gibi terörü tekrar lanetleyeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221