Yusuf Garip’ten anlamlı ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yusuf Garip, geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü arifesinde kızını cinayete kurban veren anne Seval Kovan’ı ziyaret ederek, acısını paylaştı.

Yusuf Garip’ten anlamlı ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yusuf Garip, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Kadınlar Günü arifesinde hayatının baharında olan 24 yaşındaki Fatma Kovan, eski eşi tarafından katledilmişti. Başkan Garip, Yönetim Kurulu Üyesi Şeyma Bektaş ile talihsiz kadının annesi Seval Kovan’ı evinde ziyaret ederek acısını paylaştı. Böylesi bir dönemde gerçekleşen ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirten Kovan, 8 Mart Kadınlar Günü’nün anlamının büyük olduğunu söyledi.

“EN AĞIR CEZAYLA YARGILANSINLAR”

Kızının özlemiyle yanıp tutuştuğunu belirten anne Seval Kovan, “Evladını kaybetmiş bir anneyim. Allah'ım hiç kimseye evlat acısı vermesin. 24 yaşındaki evladımı toprağa verdim. Bu evlat acısı çok zor, dayanılmaz bir şey. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Allah’tan tek dileğim, hiç bir kadınımıza el kalkmasın. Canım evladımı 8 Mart arifesinde geçtiğimiz yıl kadın terörüne kurban verdim. 24 yaşına kadar beslediğimiz çocuklarımızı bir anda 4 kurşunla öldürenler, asla demir parmaklıkların ardından çıkmasın. Ben kadına yönelik şiddete en ağır cezaların getirilmesini istiyorum. İdamla yargılanmalarını istiyorum. Kadına yönelik yapılan her türlü şiddeti kınıyorum. Devletimiz asla onları affetmesin istiyorum. Bir anne olarak, bir kadın olarak, ‘Kadına Şiddete Hayır’ diyorum. Allah'ım bu acıyı kimseye göstermesin. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınlarımızın gününü kutluyor artık şiddetten uzak bir hayatta yaşamalarını diliyorum” dedi.

“BU ŞİDDET SON BULSUN”

Anne Kovan’ın acısını yürekten paylaştığını ifade eden Başkan Garip; “Sizin huzurunuzda 8 Mart Kadınlar Günü’nde yürekten temennim, artık kadına yönelik şiddetin durması, kadın cinayetlerinin son bulmasıdır. Ülkemizin, dünyanın her yerinde kadına şiddet uygulayanları kınıyorum. Maalesef canilikten öte bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu acıyı en derinden ve yakından yaşayan bir anne olarak sizin acınızı yürekten paylaşıyorum. Yüce Meclisimizin, Adalet Bakanlığımızın, ülkemizde kadına yönelik şiddete karşı gerekli çalışmaları ivedilikle tamamlayacağını düşünüyorum. Türk kadını, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de daha sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu müreffeh bir toplum olma yolunda kilit rol oynamaya devam edecektir. Bu vesileyle başta analarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER