ZAFERİN ADRESİ YİNE DELİKLİÇINAR, SİMGESİ ZEYBEK OLDU

ZAFERİN ADRESİ YİNE DELİKLİÇINAR, SİMGESİ ZEYBEK OLDU

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı olarak seçilmesi, Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamaların adresi yine 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nı olurken; AK Parti’nin ağır topları, geleneği bozmayarak Zeybek oynadı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla birlikte vatandaşlar 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nı doldurmaya başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki dev ekranda TRT’nin canlı yayınından seçim sonuçları an be an takip edildi. Sonucun belli olmasıyla birlikte binlerce partili, ellerinde Türk Bayrağı ve parti bayraklarıyla Meydan’a akın etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesini AK sevdalılar büyük bir coşkuyla kutladı.

“DENİZLİ BUGÜN BİR BAŞKA GÜZELSİN”
Kutlamalarda partililere teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “Denizli bugün bir başka güzelsin. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Sizlerin emekleriyle yazdığımız destanı ilelebet payidar eylesin. Allah hepinizden razı olsun. Denizli ile gurur duyuyorum” dedi.

“TEŞEKKÜRÜN EN BÜYÜĞÜ VATANDAŞIMIZA”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise şunları aktardı: “Teşekkürlerin en büyüğü vatandaşımıza. Vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için sandığa gittiler. İnandılar ve güvendiler. İradesini, mührünü vurdular. Bugünkü zaferin altına imzalarını attılar. Dediler ki; ‘durmak yok, yola devam.’ Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yarınımız bugünden çok daha güzel olsun.”

““DİPLOMATLAR İTTİFAKIN KIYMETİNİ ÇOK İYİ BİLİR”
“Denizli’nin ilk defa diplomat bir milletvekili oldu” diyen AK Parti 27. Dönem Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız sözlerine şöyle devam etti: “Diplomatlar ittifakın, müttefikliğin kıymetini çok iyi bilir. Bu seçimde bizimle hareket eden Büyük Birlik Partisi ve müttefikimiz olan Milliyetçi Hareket Partisi, hepiniz teşekkürü sonuna kadar hak ediyorsunuz.”

“DENİZLİ BÜYÜK TÜRKİYE YOLUNDA ZİNCİRLERİ KIRDI”
AK Parti 27. Dönem Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise coşkusunu şu ifadelerle aktardı: “Denizli artık büyük Türkiye yolunda o zincirleri kırdı. Sizin bunda çok büyük imzanız var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı yolunda çok büyük teveccüh gösterdik. O kadar heyecanlıyım ki; bir Denizlili olarak sizlerle gurur duyuyorum. Tüm kadın kardeşlerimizle, gençlerle gurur duyuyorum.”

“ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ANLAŞMAYI İMZALAYACAĞIZ”
Yurtdışına gitmek üzere yola çıkan ve meydanda bulunan partilileri yalnız bırakmayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, görüntülü bağlanıp, partilileri kutladı. Bakan Zeybekci; “Denizlimizin ve Türkiyemizin zaferi hayırlı uğurlu olsun. Sizlerle beraber olmayı çok isterdim. Sevincimizi sizlerle beraber kutlamak isterdim.  Şu anda milletimiz için yurtdışına seyahat için yola çıktık. Ülkemiz için çok önemli bir anlaşmayı imzalayacağız. Cumhurbaşkanımı Recep Tayyip Erdoğan bundan sonraki yolculuğumuzda yine bizlere liderlik etmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

PROTOKOLDEN ZEYBEKLİ KUTLAMA
Denizli’de kutlama geleneği bozulmadı. Konuşmalarını yapan protokol üyeleri, seçim zaferini; alanda kurulan platform üzerinde ‘Tavas Zeybeği’ oynayarak kutladı. Kutlama, gecenin ilerleyen saatine kadar sürdü. Kutlamalar, gecenin ilerleyen saatlerinde araç konvoyuna bıraktı. Binlerce partili, araçlarıyla Denizli turu attı.

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER