'ZALİMİN KARŞISINDA MAZLUMUN YANINDAYIZ'

'ZALİMİN KARŞISINDA MAZLUMUN YANINDAYIZ'

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Muratdede Mahallesinde iftar sonrası mahalle sakinlerini ziyaret edip, kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, iftar sonrası Muratdede mahalle sakinleriyle buluştu. Mahalle esnaflarını ziyaret eden ve sokaktaki vatandaşları selamlayan Milletvekili Şahin Tin, daha sonra kahvehaneye geçerek vatandaşlara hitap etti. Milletvekili Şahin Tin’in gündeminde Filistin’de yaşanan insanlık dramı vardı. Şahin Tin burada vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmasında; “Bugün Gazze de ve Filistin’de akıl almaz bir insanlık dramıyla karşı karşıyayız. Orada bir zulüm var, vahşet var. Beraberinde bir insanlık dramı var. Kadınların, çocukların masum insanların zalimce katledildiği ve dünyanın seyrettiği acı bir tablo var. Maalesef bölgede İsrail devleti tarafından uygulanan insanlık dışı yaptırımlar artık neredeyse bir devlet politikası haline gelmiş durumda” dedi. 

 

“ARTIK KİRLİ HESAPLARINIZI BİR KENARA BIRAKIN”
“Kan ve gözyaşı Filistin’de yaşayan kardeşlerimizi böylesi mübarek bir ayın arifesinde yeniden acı ve hüzne boğdu” diyen Milletvekili Şahin Tin şunları söyleri: “Kısa vadeli menfaat hesabı yaparak bu tarifsiz acıları savunmasız insanlara yaşatanlar bu hesaplarını artık bir kenara bırakmalıdır. Dünya uykudan uyanmalı ve bu gidişata güçlü bir ses vererek tavrını ortaya koymalı ve dur demelidir. Nice medeniyetlerin mirasları olan değerleri yok etmek için her yola başvuranlar bunun hesabını hiçbir platformda verecek yüze sahip değiller. Türkiye olarak bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Nerede bir acı varsa dindirmeye, nerede bir gözyaşı varsa silmenin derdinde oluyoruz."

“TÜRKİYE’NİN TAVRI VE DURUŞU HER ZAMAN NETTİR”
İnsanlığın barış ve güvenliğini yok sayan sözde ülkelerin silkinip kendilerine gelmelerinin artık zamanının geldiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye olarak bizim tavrımız ve duruşumuz her zaman nettir. Zalimin karşısında mazlumun ise her zaman yanında olmayı kendimize bir insanlık vazifesi olarak gördük. Bunu da bizler milletimizden aldığımız güç ve cesaretle yerine getiriyoruz. Sizler bize güç vermeseniz bizler mazlumun hakkını savunamazdık. İşte bu aziz milletimizden aldığımız güç ve destek bugün bize mazlumların hakkını savunma yetkisi vermektedir. Bu millet tarihi derinliği olan kutlu medeniyetleri uhdesinde barındıran güçlü bir millettir. Türkiye olarak insanlığın barış ve güvenliği için ortak akılla hareket ederek, bu yaşanan dramları durduracak hamleleri de yapma konusunda kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” dedi. 

“SİZLERİN DESTEĞİYLE DAHA NİCE ATILIMLAR YAPACAĞIZ”
Mahalle sakinlerinin taleplerini ve önerilerini de dinleyen Milletvekili Şahin Tin; “Bugüne kadar milletimize verdiğimiz tüm sözlerimizi yerine getirmenin gayretinde olduk. Yapılması konusunda tereddütlerin olduğu hizmetlerimizi dahi bir bir vatandaşlarımızın emrine sunduk. Elbette her şey daha bitmedi, yeni projelerimiz yeni hamlelerimizde var. Belediyelerimiz zaten tüm cadde ve sokaklarda bir modernizasyon çalışması içinde. Altyapıdan üstyapıya hemen her alanda önemli bir yatırımı devam ettiriyorlar. İnşallah yeni dönemde de şehir hastanesi, otoban başta olmak üzere benzeri birçok atılımı yine sizlerin vereceği desteklerle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER