“ZEYBEKCİ” ADI TÜRKİYE’DE BAŞ GÜNDEM OLDU

Denizli ünlü belediye başkanı, politikacısı ve son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci AK Parti’nin “İzmir Büyükşehir Başkan Adayı” haberi ile son bir haftada Türkiye’de adeta “medyanın ve haber bültenlerinin efendisi” oldu.

“ZEYBEKCİ” ADI TÜRKİYE’DE BAŞ GÜNDEM OLDU

Zeybekci’nin İzmir Başkan Adaylığı haberi, yerel ve ulusal basında geniş bir şekilde yer bulurken, Hürriyet Gazetesi’nin önde gelen politika yazarlarından Abdülkadir Selvi; “Erdoğan hangi taktikleri verdi?” başlıklı 26 Kasım Pazartesi tarihli yazısında AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Başkan Adayı,  son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci ismine büyük yer ayırdı.

Abdülkadir Selvi, adaylığı 27 Kasıl Salı Günü AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan Nihat Zeybekci ile ilgili köşe yazısında şu ayrıntılara yer verdi; “AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Haliç Kongre Merkezi’ndeki bir programla 40 belediye başkanını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arjantin’de katılacağı G-20 zirvesi dönüşünde ise kalan illerin belediye başkan adayları açıklanacak. MHP Lideri Bahçeli jest yaparak İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayacaklarını ilan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Coşkuyu paylaştıralım. Üç büyük ili Meclis’e bırakalım” dediği için İstanbul, İzmir ve Ankara adayları salı günü Meclis’te açıklanacak. İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da Mehmet Özhaseki, İzmir’de Nihat Zeybekci kesinleşti. Üç büyük ilin açıklanması salı gününe kalınca Binali Bey’in İstanbul’a ilişkin müzakere edilmesini istediği bazı noktalar olduğu kulislere yansıdı. Ancak bunların adaylığına engel olmayacağı ifade edildi.”

SELVİ; “ZEYBEKCİ’Yİ HİÇ BU KADAR HEYECANLI GÖRMEMİŞTİM”

Bakanlık dönemlerinden itibaren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi yakından tanıdığını belirten Yazar Selvi yazısını şöyle sürdürdü, “Ekonomi Bakanlığı’ndan bu yana yakından tanıdığım Nihat Zeybekci ile konuştum, İzmir’e ve gönülden bağlı olduğu Ege’ye hizmet fırsatı doğduğu için heyecanlıydı. Hatta Zeybekci’yi bakan olduğu açıklandığında bile böyle heyecanlı görmemiştim. CHP’de İzmir’de aday bolluğu yaşandığı için Kemal Kılıçdaroğlu karar vermekte zorlanıyor. Ama benden duyurması, Nihat Zeybekci yüksek bir enerji ile İzmir seçimlerine hazırlanıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER