ZEYBEKCİ, BAŞBAKAN'LA İNGİLTERE'YE GİTTİ; 2 GÜNDE 7 BİN 500 KM YOL KATETTİ

ZEYBEKCİ, BAŞBAKAN'LA İNGİLTERE'YE GİTTİ; 2 GÜNDE 7 BİN 500 KM YOL KATETTİ

Hafta sonu Denizli’ye gelen, ardından da İran’a giden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakan’la birlikte İngiltere’nin Başkenti Londra’ya geçti. Bakan Zeybekci'nin de yer aldığı heyet, Başbakan Binali Yıldırım'a refakat ettiği İngiltere ziyareti kapsamında Londra'da İngiliz yatırımcılarla görüştü.

Hafta sonu Denizli’ye gelerek partisinin Çardak ve Bozkurt’taki 6’ncı olağan genel kurullarına katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, resmi temaslarda bulunmak ve Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı'na katılmak üzere İran’ın Başkenti Tahran’a gitti.  İran’daki temaslarının ardından Birleşik Krallık Başbakanı Therassa May'in daveti üzerine İngiltere’nin Başkenti Lodra’ya giden Başbakan Binali Yıldırım’a eşlik etmek amacıyla başkent Tahran'dan bir başka başkent Londra'ya geçti.

2 GÜNDE 7 BİN 500 KM YOL KATETTİ

İki günde yaklaşık 7 bin 500 km yol yapan Bakan Zeybekci, yurtdışı seyahatinde Başbakan Binali Yıldırım'a eşlik ediyor. Başbakan Yıldırım, yanında bazı bakanlarla İstanbul'dan, Bakan Zeybekci de İran'ın başkenti Tahran'dan, Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'ya gitmek için hareket etti. Başbakan Yıldırım ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da İngiltere'ye giden heyet içerisinde yer aldı.

BİR ÇOK KONU MASAYA YATIRILDI
Bakan Zeybekci'nin de yer aldığı heyet, Başbakan Binali Yıldırım'a refakat ettiği İngiltere ziyareti kapsamında Londra'da İngiliz yatırımcılarla görüştü. Türk heyet, ‘dünya devi’ olarak nitelendirilen firmaların CEO'larıyla bir araya geldi; Türkiye'ye yatırım yapmaya devam etmeleri çağrısında bulundu. Ayrıca, her iki ülke heyetleri arasında çeşitli konularda bilgi alışverişi oldu. Ekonomiden askeriyeye, Suriye'den dünyadaki güncel gelişmelere kadar birçok konu masaya yatırıldı. Görüşmelerde iki ülke arasındaki işbirliği de ele alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211