ZEYBEKCİ, 'DENİZLİ'NİN DENİZE AÇILAN KAPISI ÇAMELİ OLACAKTIR'

 ZEYBEKCİ, 'DENİZLİ'NİN DENİZE AÇILAN KAPISI ÇAMELİ OLACAKTIR'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli programları kapsamında Çameli İlçesini ziyarette bulundu. Bakan Zeybekci, Çameli İlçesi’ne gelmeden Çameli'nin rüyası olan Çameli-Acıpayam Karayolu çalışmalarını yerinde inceleyip “2017 yılında Çameli'nin rüyası gerçekleşecek” dedi.

Çameli İlçesi’nde  yol inşaatı çalışmaları hakkında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, AK Parti Denizli eski milletvekili Mehmet Yüksel, AK Parti Denizli Kadın Kolları Yönetimi, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve AK Parti Çameli İlçe Başkanı Tanju Gököz ile birlikte YDA Firmasının şantiye binasını ziyaret etti. Burada Karayolları 2.Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu tarafından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve beraberindekilere yol çalışmaları hakkında bilgi vererek yoldaki gelişmeleri fotoğraflar ve slayt sunumu eşliğinde anlattı.

Çameli Belediyesi ziyareti öncesi  Çameli Kaymakamlığını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kaymakamlıkta İlçe Daire Amirleri ile biraraya geldi. Kaymakamlık ziyareti sonrası Çameli'de esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi, sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi. Çameli Belediyesi önünde vatandaşların yoğun ilgiyle karşılanan Bakan Zeybekci'ye çocuklar tarafından çiçek takdim edildi.

ÇAMELİ'DE ZEYBEK GÖSTERİSİ İLE KARŞILANDI

Belediye önünde yüzlerce kişinin katıldığı karşılama töreninde Halk Oyunları Ekibi Zeybek gösterisinde bulundu. Çameli'de halka seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu karşılamadan dolayı Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan'a teşekkür etti.

“BAKANIMIZ ÇAMELİ'YE SÜPRİZLERLE GELDİ”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "Çameli'mizin mimarı Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci Çameli'ye ayağın tozuyla gelip Çameli yolunu inceledi. Çameli için güzel sürprizleri var. 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM bombalanırken Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'yi aradığımızda ilk önce söylediği söz Çameli Yolu Nasıl gidiyor çalışmalar ne durumda demesi.  Ziyaretlerinden dolayı Bakanımıza teşekkür eder tekrardan ilçemize hoşgeldiniz diyorum" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise “Bitmeyen Sevdamız ve Aşkımız Çameli Yolu’ artık bitiyor . Çameli yolumuz bitsin; Çameli sevdamız ve aşkımız asla bitmeyecek. Çameli Kalbimizdeki gönlümüzdeki bir ilçe doğasıyla, tabiatıyla, insanlarıyla kültür ve görenekleriyle Denizli'nin en güzel ilçelerinden. Çameli'ye gelirken Çameli Yolu'nda Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu tarafından bilgiler aldık. Yolu bizzat baştan sona giderek çalışmaları yerinde takip ettik ve görüyoruz ki; Türkiye'de ilk defa uygulanan ve yapılan teknolojilerle yol inşaatı devam ediyor” dedi.

“DAĞLARI YERİNDEN OYNATIYORUZ”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yol çalışmalarında adeta dağları yerinden oynatıp ovaları yarıp dereleri doldura doldura ilerliyoruz diyerek,”Viyadük yapılmayacak bir coğrafi alana son teknolojilerle Viyadükler yükselttik. Büyük kış şartları olmazsa Çameli yolumuz 2017 yılında açıcağız. Yolun kalitesi ve asfaltı otoban kalitesinde. İzmir-Aydın Otobanı gibi olacak.Karayolları Genel Müdürümüzde burada. 2017 yılında Çameli-Fethiye ve Gölhisar yolların ihaleleri tamamlandıktan sonra Çameli Fethiye'ye 30 dakika, Acıpayam'a 30 dakika da gidip gelinebilecektir. Denizli'nin Denize açılan Kapısı Çameli' olacaktır “dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER