'ZEYBEKCİ'NİN SÖZÜNDE, HER DAİM O'NUN İZİNDE VE AYNI KÖKTEN GELİYOR ÖZÜNDE..'

'ZEYBEKCİ'NİN SÖZÜNDE, HER DAİM O'NUN İZİNDE VE AYNI KÖKTEN GELİYOR ÖZÜNDE..'

“DENİZLİ AŞKINA; GÖREVİN NE OLDUĞU HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL”
DRT Denizli’de Gökhan Erbilgin’in hazırlayıp sunduğu “Kahvaltı Sohbetleri“ programına konuk olan Süleyman Kocasert, DENİB Başkanlığı sonrası hedeflerini anlattı.  8 yıl boyunca Denizli İhracatçılar Birliği Başkanlığı, 4 yıl TİM Başkan Vekilliği, yaklaşık 12 yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonluğu üyeliği ve 7 yıl Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Kocasert “Benim içimde kanım kaynar, o ateş sönmez. Denizli aşkıyla görevin ne olduğu çok önemli değil. Büyüklerimiz bizimle ilgili herhangi bir görevin Denizli ve memleket için daha iyi, daha faydalı, olduğunu düşünürlerse o gün oturup düşünürüm. Kısacası Denizli ve memleket aşkı için varız” dedi. 

HERŞEY BİR BÜYÜĞÜN İŞARETİ İLE BAŞLADI
AK Parti’nin kuruluşundan itibaren “çıkış kadroları” arasında yer alan ve verilen tüm parti görevlerini tartışmasız kabul eden Süleyman Kocasert’le ilgili ilk işaret geçtiğimiz ay düzenlenen DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde geldi. Bir dönem kendisinin de başkanlığını yaptığı (ve ardından Denizli Belediye Başkanlığı görevi ile politikaya atıldığı) Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)’in Genel Kurulu Toplantısı’nda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kürsüden dikkat çekici bir şekilde Süleyman Kocasert’e gönderme yaptı. Ve, iki dönem kuralı nedeniyle bir daha aday olamayacağını açıklayan Süleyman Kocasert’i göstererek; “Süleyman’la henüz işimiz bitmedi” dedi. Genel kurulda; “2 Dönem Kuralı” nedeniyle 8 yıllık görev süresini tamamlayan DENİB Başkanı Ve Tim Başkan Vekili Süleyman Kocasert duygusal bir "veda" konuşması yapmış ve birlik başkanlığı için bir daha aday olmayacağını duyurmuştu. Törende konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci “Süleyman’la daha işimiz bitmedi, onu yeni ve önemli yerlerde, görevlerde görmeye devam edeceğiz. Bu mesajım yenge hanıma.. Hemen rehavete kapılmayın” diye espri yaptı ve Denizli kamuoyuna da önemli bir mesaj gönderdi. 

ZEYBEKCİ’NİN SÖZÜNDE, HER DAİM O’NUN İZİNDE VE AYNI KÖKTEN GELİYOR ÖZÜNDE 
Doğal olarak Kocasert’le ilgili kamuoyuna açık bir toplantıda Bakan Zeybekci tarafından verilen bu işaret, politika kazanındaki kulisleri tüm harareti ile kaynatmış ve “Seçim yılında, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’i de önemli siyasi görevler ve adaylıklar bekliyor sanki” yorumlarına yol açmıştı. Ardından “erken genel seçim kararı ve 24 Haziran tarihi” geldi. Bu kararlar sonrası Denizli’de gözlerin çevrildiği isimlerden biri yine doğal olarak Süleyman Kocasert oldu. 8 yıllık DENİB Başkanlığı görevini Hüseyin Memişoğlu’na devreden TİM Başkanvekili Süleyman Kocasert, DRT Denizli’de yayınlanan Gökhan Erbilgin’in hazırlayıp sunduğu “Kahvaltı Sohbetleri“ programının konuğu oldu.  Programda aile hayatından iş yaşamına, siyasi kimliğinden Sivil Toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına kadar Gökhan Erbilgin’in sorularını cevaplayan Kocasert, bundan sonraki süreçte kendisiyle ilgili merak edilenler konusunda samimi açıklamalarda bulundu. Kocasert, “Kahvaltı Sohbetleri“ programında bundan sonraki süreçte kendisiyle ilgili merak edilenler konusunda samimi açıklamalarda bulundu.

“ELİNDE KUMANDA İLE BİR KÖŞEDE ZAPİNG YAPACAK ADAM DEĞİLİM”
Bizim kanal DRT Denizli’de yayınlanan programda konuşan Kocasert, “Öncelikle ben tesadüflere inanmam. Çünkü tesadüf diye bir şey yoktur. Gerçekleşen her olayın mutlak suretle bir sebebi vardır. Bugün olmazsa yarın anlaşılır ve ortaya çıkar. Bu konunun son zamanlarda gündeme gelmesinin sebeplerinden bir tanesi ben Denizli İhracatçılar Birliği’ni bıraktım ertesi gün erken seçim kararı açıklandı. Yani herkes siyasete girecek mi? Vekil mi olacak? Belediye Başkanı mı olacak? Bütün hemşerilerimizin şu konuda benimle hem fikir olması lazım. Bu sadece sizin istemenizle, talep etmenizle olacak bir şey değil. Bunun ciddi süreçleri var. Nasip kısmet meselesi ve hep hayırlısı diye dua etmek lazım. Çünkü bizim yıllar önce yola birlikte çıktığımız, fikir aldığımız, istişare ettiğimiz işbirliği içinde olduğumuz dostlarımız, büyüklerimiz var. Yani bu insanlar bizden daha tecrübeli ve birtakım kararların alınmasında öncelikli yere sahipler. Daha ileriyi görebilirler ve daha hayırlısını düşünebilirler. Bu gerçeği asla göz ardı etmemek lazım. Yapım ve fıtratım gereği bir kenara bir çekilecek elinde kumanda ile zaping yapacak bir adam değilim. Ama dediğim gibi ‘hedefimde bu var’ ifadesini kullanmayacağım. Çünkü yok; olsa kullanırdım” diyordu.

“HEDEF; ÖNCE BELEDİYE BAŞKANLIĞI”
Kocasert yetiştiği ve ait olduğu siyaset geleneği yani AK Parti Politikaları gereği “verilecek, takdir edilecek” görev ve sorumlulukları bekleyen bir yapıya sahip. Dilinden düşürmediği “büyüklerimiz” sözü ile de; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin DENİB Başkanlığı’ndan, Denizli Belediye Başkanlığı’na ve ardından Milletvekilliği ile AK Parti MYK’sı ve Ekonomi Bakanlığı’na kadar uzanan siyasi yolculuğunu hatırlatan bir “politik yolculuğun” başlangıç noktasında duruyor sanki. Kısacası Kocasert, “Zeybekci’nin sözünde, her daim O’nun izinde ve aynı kökten geliyor özünde” diye özetlenebilecek bir öyküyü yazmaya başlayacak gibi duruyor. Hatta, “seni vekil olarak aramızda görmek istiyoruz” teklifini en nazik biçimde “daha erken” diye geri çeviren Nihat ağabeyinin yaptığı gibi O da; “olursa yerel yönetimlerle ilgili bir tercihim olur” diyor ve “her seçimin adayı” olmaktan özenle kaçınıyor.. Sanki; “Önce belediye başkanlığı, der gibi duruyor.. Ne diyelim? “Denizli politik hattında artık tüm yakıcılığı ile Süleyman Kocasert adı da var..” 

MUTLU YILLAR PATRON!
Ünlü turizmci ve Colossae Termal Otel ile Ankara Ramada Otelleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu’na, otel yöneticileri ve personel sürpriz bir doğum günü partisi düzenledi. 4 Mayıs akşamı saat; 20.00 sıralarında Karahayıt’taki sahibi olduğu Colossae Termal Otel’e gelen Karamanlıoğlu’nu ellerinde doğum günü pastası ile ekibi karşıladı. Doğum günü telaşı olmasın diye sessiz sedasız Denizli’deki oteline gelen Abdurrahman Karamanlıoğlu, otel yöneticileri ve personelin sürprizi ile karşılaşınca epey şaşırdı. Ve (haydi yaşını söylemeyelim) yeni bir yaşın heyecanı ve hatırlanmanın  mutluğu ve sevincini yaşadı.

COLOSSAE’DA 2 TIP KONGRESİ BİRDEN
Şu sıralar Denizli Karahayıt’ın 5 yıldızlı termal oteli Colossae önemli 2 Tıp Kongresine ev sahipliği yapıyor. “16. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi ile 5. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi” Colossae Termal Otel’de gerçekleştiriliyor. 6 Mayıs’ta başlayan ve Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen kongreler 9 Mayıs tarihinde sona erecek. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER