ZEYBEKCİ ONLARI İŞARET ETTİ POLİTİKA KULİSLERİ DALGALANDI

ZEYBEKCİ ONLARI İŞARET ETTİ POLİTİKA KULİSLERİ DALGALANDI

AK PARTİ’Yİ VE 2019 SEÇİM SÜRECİNİ ANLAMAK İSTİYORSANIZ; BAKAN ZEYBEKCİ’Yİ İYİ İZLEYİN
Bundan tam 12 gün önce yani 22 Mart 2018’de yine bu köşede yazdık.. “Zeybekci onları yine ve yeniden istiyor” dedik ve şöyle devam ettik “Denizli’nin en fazla üyeye sahip 3 odası: DTO, DSO ve DTB’de daha önce ertelenen seçim takvimi nihayet açıklandı. Buna göre seçim süreçleri; Denizli Ticaret Borsası’nda 1 Nisan’da, Denizli Ticaret Odası’nda 2 Nisan’da ve Denizli Sanayi Odası’nda 4 Nisan’da başlayacak. Bundan 7 ay önce DSO Başkanlığı’na bir kez daha aday olmayacağını açıklayan Müjdat Keçeci ile DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve DTB Başkanı İbrahim Tefenlili yeniden aday olurken, bu isimleri (özellikle de Keçeci’yi) tekrar adaylığa Bakan Zeybekci’nin istediği ve ikna ettiği belirtildi..” Odalardaki “Ekonomi Bakanı Zeybekcili” bu program” bizim de yazdığımız kurgu ve senaryoya uygun olarak aynen devam ediyor..

Neden böyle yazdık? Çünkü; ekonomik faaliyetler ile doğrudan ilgili bu çatı SKT’ların kaderleri doğal olarak da Denizlili Ekonomi Bakanı ile de ilgili olacaktır da ondan.. Sadece bu da değil. Bakan Zeybekci’nin bu kentin politikası, seçimleri, sandığı ve politikacılarıyla ilgili ettiği sözler de, politikayı doğrudan bağlayıcıdır. Ve çoğu zaman da belirleyici olur da ondan..

İşte aşağıda ipuçlarını vereceğimiz bazı anekdotlarla ilgili kulislerin de dönüp dolaşıp akacağı mecra da yine aynı adres olacaktır.. Yani; Bakan Nihat Zeybekci.. Sanırım bu kentte politik duruşlar, (öncelikle de iktidar partisi AK Parti’deki) da bu hizaya göre çalışacaktır. Bizim yazdığımız politik kulisleri her yere götürebilir, her yöne çekebilir ve yorumlayabilirsiniz. Bizim işimiz; ipuçları vermek ve devamını bekleyip görmekten ibaret, bu böyle biline.

BAKAN ZEYBEKCİ 2 İSMİ İŞARET ETTİ
Denizli'deki en büyük ve önemli odaların kongreleri tek tek gerçekleştirilirken, (DTB'de İbrahim Tefenlili, DTO’da Uğur Erdoğan yeniden seçildi ve güven tazeledi) DENİB Geleneksel "İhracatın Yıldızları" ödül törenlerinden birini daha düzenlemeyi ihmal etmedi. Bir dönem kendisinin de başkanlığını yaptığı DENİB Genel Kurulu’nda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kürsüden dikkat çekici bir şekilde iki isme; DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’e ve DTO Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na gönderme yaptı.

ZEYBEKCİ; “SÜLEYMAN’LA İŞİMİZ HENÜZ BİTMEDİ”
Organizasyonda; “2 Dönem Kuralı” nedeniyle 8 yıllık görev süresini tamamlayan DENİB Başkanı Ve Tim Başkan Vekili Süleyman Kocasert duygusal bir "veda" konuşması yaptı ve birlik başkanlığı için bir daha aday olmayacağını duyurdu.. Törende konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci önce

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’in konuşmasına atıfta bulundu. Ve, “Süleyman’la daha işimiz bitmedi, onu yeni ve önemli yerlerde, görevlerde görmeye devam edeceğiz. Bu mesajım yenge hanıma.. Hemen rehavete kapılmayın” diye espri yaptı ve Denizli kamuoyuna da önemli bir mesaj gönderdi. Kocasert’le ilgili kamuoyuna açık bir toplantıda verilen bu işaret, politika kazanındaki kulisleri kaynattı ve “Seçim yılı 2019’da, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’i de önemli siyasi görevler ve adaylıklar bekliyor sanki” yorumlarına yol açtı. (Kulisler ve ayrıntılar yarın bu köşede)

DENİB İÇİN MEMİŞOĞLU İŞARETİ
Bakan Zeybekci, ardından bir dönem kendisinin de başkanlık yaptığı DENİB'in eski başkanlarının ismini tek tek saydı. Zeybekci, “DENİB’te ilk Başkanlarımız Abdülkadir Uslu, Zafer Katrancı idi. Ben (benim de ikinci dönemim her yerde olduğu gibi burada da yarım kaldı) rahmetli Raşit Güntaş’tan sonra Başkanlık görevini Süleyman Kocasert sürdürdü. Hüseyin Memişoğlu da kısa bir dönem DENİB'e başkanlık etti, ancak bu tam olmadı. Hüseyin, senle bu konuyu bir kez daha konuşalım" dedi. Bakan Zeybekci’nin bu yorumu da kamuoyuna gönderilen önemli bir işaret olarak algılandı. Ve “Bakan Zeybekci Hüseyin Memişoğlu'nu da adeta yeni dönem DENİB başkanlığına davet etti” yorumlarına neden oldu.

TEFENLİLİ’DEN SONRA BAŞKAN ERDOĞAN DA TAMAM, ŞİMDİ SIRADA MÜJDAT KEÇECİ VAR
Evet, Denizli’nin en fazla üye sayısına sahip odalarında kongreler süreci devam ediyor. Pazar günü gerçekleştirilen Denizli Ticaret Borsası Genel Kurulu’nda Başkan İbrahim Tefenlili tek aday olarak gittiği seçimde yeniden başkan seçildi. Denizli Ticaret Odası'nda (DTO) dün yapılan seçimde ise 16 bin 487 oda üyesi başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Toplam 20 sandıkta oy kullanılan seçimde; mevcut Başkan Uğur Erdoğan, güven tazeledi ve yeniden DTO Başkanı oldu. DSO seçimleri ise 4 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Ve bu odada da seçime tek adayla, yani mevcut Başkan Müjdat Keçeci ismiyle gidilecek.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER