ZEYBEKCİ 'VATAN SİZE MİNNETTARDIR!'

ZEYBEKCİ 'VATAN SİZE MİNNETTARDIR!'

Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili NihatZeybekci, Gaziler günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Ne mutlu size! Ne mutlusizin gibi Arslanların çıktığı bu aziz millet ile şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne!”dedi.

Gaziler Günü nedneyile bir mesaj yayınlayan Ekonomi Bakanıve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci mesajında “19 Eylül 1921'deSakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, TBMM'nin BaşkomutanMustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” ünvanı vermesininyıldönümleri, ülkemizde “Gaziler Günü” olarak kutlanıyor. Sadece bu anlamlıgünde değil toplumumuzda her an farklı ve özel bir konumda tutulan gazilerimiz,vatanımız için hayatını hiçe sayıp şehadeti amaçlamış gerçek kahramanlardır!”ifadelerine yer verdi.

Bakan Zyebekci mesajının devamında ise “Sadece bizim değilgörev yaptığı dünyanın dört bir tarafındaki farklı ülkelerdeki insanların barışve huzur içinde yaşaması için vatan savunmasının ötesinde insani bir vazifeyide gözünü kırpmadan büyük bir fedakarlıkla yerine getiren gazilerimize ne kadarteşekkür etsek azdır. Bu vesileyle, hayatta olanlara milletim adına bir kezdaha şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal etmişlerine ise Allah'tan rahmetdiliyorum. Vatan size minnettardır! Sizde İslam ve ümmet için ölümü bile gözealan Hz. Ebubekir'in vefakarlığı, Hz. Ömer'in adaleti, Hz. Osman'ın imanı ileHz. Hamza ile Hz. Ali'nin cesareti bayraklaşmıştır. Ne mutlu size! Ne mutlusizin gibi arslanların çıktığı bu aziz millet ile şanlı ordusu Türk SilahlıKuvvetleri'ne!” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER