ZEYBEKCİ, YA BAKAN OLUR YA DA BAŞKAN YARDIMCISI

ZEYBEKCİ, YA BAKAN OLUR YA DA BAŞKAN YARDIMCISI

Siyasi partiler; 24 Haziran 2018 erken genel seçimleri için 27. Dönem milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu YSK’ya verirken, Denizli’de partilerin 8 milletvekili koltuğu için yarışacak vekil adayları da belli oldu. Saat; 17.00’den itibaren YSK’ya verilen siyasi partilerin Denizli vekil aday listeleri farklı tepkiler alırken, AK Parti listelerinde Bakan Nihat Zeybekci’nin bulunmadığı gözlendi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin; AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim sonrası oluşturulacak olası “Bakanlar Kurulu veya Cumhurbaşkanlığı kadroları” için düşünüldüğü yorumları ön plana çıktı. (Kısacası; bizim de baştan beri yazdığımız; “Zeybekci vekil adayı olmaz, olmayacak” iddiamız doğru çıktı) 

DENİZLİ’NİN 8 VEKİL KOLTUĞU İÇİN YARIŞACAK ADAYLAR BELLİ OLDU
Bu arada AK Parti Denizli sıralamasının 3’üncü sırasında Denizlili Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız’ın yer alması da dikkat çekti. Yine İyi Parti Denizli’de ilk sıralarda milletvekili adayı olması beklenen eski Milletvekili Beyhan Arslan’ın bulunmadığı gözlendi. CHP ve MHP Listelerinin 1’inci sırasında “iki partinin de genel başkan yardımcılarının” bulunması Denizli listelerinde önemli bir ayrıntı olarak yer aldı. Denizli CHP’nin birinci sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli MHP’nin birinci sırasında ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan bulunuyor. İyi Parti’nin 1’inci sırasında ise beklendiği gibi partinin kuruluşunda büyük emek veren Yasin Öztürk getirildi.
 
İŞTE DENİZLİ’NİN VEKİL ADAYLARI
24 Haziran 2018 seçimleri için Denizli’nin 27. Dönem Milletvekili Aday Listeleri yani; Denizli’de siyasi partilerin 8 milletvekili koltuğu için yarışacak vekil adayları da belli oldu. Buna göre; Denizli AK Parti’nin adayları; “1-Cahit Özkan, 2-Şahin Tin, 3-Ahmet Yıldız, 4-Nilgün Ök, 5-Hasan Oymak, 6-Mustafa Semerci, 7-Dilek Çevik ve 8-Adem Kayar” şeklinde sıralanırken, CHP Denizli’nin vekil adayları ise; “1-Gülizar Biçer Karaca, 2-Kazım Arslan, 3-Haşim Teoman Sancar, 4-Ünal Karaosmanoğlu, 5-İlhan Özcan, 6-Özgür Savaş Bayar, 7-Şeniz Doğan ve 8-Bilgehan Burgul” olarak dizildi. 
 
İyi Parti Denizli Milletvekili aday sıralaması; “1-Yasin Öztürk, 2-Şule Ocaklıoğlu, 3-Nafiz Öz, 4-Temel Başbuğ, 5-Mehmet Ali Uzakgider, 6-Zeynep Sözeri, 7-Murat Güngör ve 8-Hüseyin Köseoğlu” şeklinde oldu. Denizli MHP'den Milletvekili Adayı olan isimler ise “1- Emin Haluk Ayhan 2- Mehmet Uz 3- Feridun Ünal 4- Gülay Özcan 5- Mehmet Altıntaş 6- Feridun Giresun 7- Emrah Kozak ve 8- Şule Türkaslan” şeklinde dizildi. Öte Yandan Denizli Saadet Partisi’nin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK’ya) bildirilen aday isimleri ise şöyle; “1-Ahmet Eryılmaz, 2-Taner İzgi, 3-Sevil Aktaş, 4-Abdullah Özeren, 5-Halil İbrahim Varol, 6-M. Ali Sezer, 7-M.Said Topuz ve 8-Kudret İlhan.”

VEKİL LİSTELERİ MEMNUN DA ETTİ, MUTSUZ DA KILDI
Siyasi Partilerin Denizli’deki 8 vekil koltuğu için belirlediği aday isimleri ve listelerine, aşağı yukarı tüm siyasi partilerin tabanları ve üyelerinden tepkiler geldi. “Listeleri beğenmeyenler, adayların sıralarını doğru bulmayanlar, aday profillerini ‘zayıf’ diye eleştirenler, partisine küsenler, ‘seçim öncesi çalışmıyorum, tatile çıkacağım’ diyenler, ‘listelerde düpedüz solkırım yapıldı’ yorumlarında bulunanlar” arka arkaya sıralandı. Denizli Milletvekili Aday Listeleri ile ilgili; sokağın ve parti tabanlarının nabzını tuttuk. Etki ve tepkileri ölçtük, tarttık ve yazdık. Ayrıntılar yarın bu köşede..

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER