ZEYBEKCİ, “YATIRIMLARA VE İHRACATA DEVAM EDECEĞİZ”

Turkuaz Plaza’da Honda’nın yeni gözdesi CR-V lansmanına katılan Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Yatırımlara ve ihracata devam edeceğiz” dedi.

Turkuaz Plaza’da Honda’nın yeni gözdesi CR-V lansmanına katılan Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ilk kez açıklama yaptı. Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Zeybekci yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak görevlendirildik. Önümüzdeki haftalarda konuyla ilgili daha detaylı bir resim ortaya çıkacak. Kurul; Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesiyle kurulmuş, 13 ayrı konuda görevlendirilmiştir. Kurul üyeleri; Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanlığı makamına politika önerileri sunacak ve görevlendirildiği alanlarda araştırmalar yapacak. Önümüzdeki haftalarda daha kapsamlı açıklamalarda bulunacağız” dedi.

“BU SENE İHRACATIMIZI ARTTIRIYORUZ”

İhracata da değinen Son Ekonomi Bakanı, Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci; “Yatırımlara ve ihracata devam edeceğiz. Bu sene yatırımlarımızı, ihracatımızı arttırıyoruz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER