ZEYBEKCİ, ZOLAN'IN HEYKELİNİ DİKTİRECEK

ZEYBEKCİ, ZOLAN'IN HEYKELİNİ DİKTİRECEK
Yıllardır Denizli’nin kanayan yarası olan ve bir çürük diş gibi şehrin göbeğinde yer alan Üçgen Çarşısı’nı yıkarak çok önemli bir icraata imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eğer kent merkezindeki o “çarpık, kullanışsız ve estetik fukarası” Özel İdare İşhanı binasını da yıkarsa “Türkiye’de yaşarken heykeli dikilen ilk belediye başkanı” olacak. Neden mi? Çünkü T.C. Ekonomi Bakanı  Nihat Zeybekci Bayramyeri’ne bu binanın hemen önüne Başkan Zolan’ın bir heykelini diktirecek. 
 
ZEYBEKCİ’DEN KEYİ FLİ ESPRİ
Bu haberin girişini okuyanlar, “Nereden çıktı bu Zolan heykeli meselesi?” veya konusu diye sorabilir.. Konu; 24 Haziran Seçim çalışmaları öncesi hafta sonu Denizli’ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ortaya yaptığı spontan ve “esprili” bir konuşmadan kaynaklandı. (Zeybekci bu en sonuncu Denizli programında son derece keyifli ve esprili idi) AK Parti’nin Denizli’deki ilk Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı için Valilikten Bayramyeri’ne, yani açılışı yapılacak SKM’nin bulunduğu yere doğru yürüyen ve yol üzerinde bulunan esnafları da tek tek ziyaret eden Bakan Zeybekci; yıkılacağı günü bekleyen ünlü Denizli Özel İdare İşhanı’nın önüne gelince durdu.
 
ZEYBEKCİ; “OSMAN ZOLAN’IN HEYKELİNİ DİKECEĞİM, PARASINI DA BEN VERECEĞİM”
Ve hemen yanında yürüyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a döndü. Özel İdare İşhanı’nın gösterdi. Ardından; “Osman Zolan bu binayı da yıktığı zaman tam buraya, işhanının önüne, şu köşeye O’nun heykelini dikeceğim. Heykelin parasını da bizzat ben vereceğim” dedi. Zeybekci’nin tebessümle karışık yaptığı esprili açıklama beraber yürüdüğü herkesi güldürdü. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bayramyeri’ndeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında da, aynı espriyi tekrarladı. Ve aynı konuya vurgu yaptı. Zeybekci bu kez kamera ve objektiflerin karşısında, “Biraz önce Osman Zolan’a dedim ki; bu binayı yık, senin de heykelini şu köşeye diktireceğim” dedi.
 
DENİZLİ’DE İLK AK PARTİ SKM MERKEZEFENDİ’DEN
AK Parti Denizli’de 24 Haziran Seçimi öncesi ilk Seçim Koordinasyon Merkezi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile açıldı. Merkezefendi Belediyesi sınırları içerisinde, Bayramyeri’nde hizmete giren “Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan Denizli İl Seçim Koordinasyon Merkezi”, AK Parti’nin Denizli’deki seçim çalışmalarının kalbi ve merkez üssü olacak.  
 
ERDAL OTÇU, “BİZİM BAŞKAN BİZİM ÖNÜMÜZÜ AÇMIYOR..”
Konu; Merkezefendi’den açılınca, Merkezefendi Belediyesi’nin genç, çevik ve dobra Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’dan söz etmemek de olmaz hani.. Başkan Subaşıoğlu ile Kızılay Başkanı ve Merkezefendi Belediye Meclisi Üyesi Erdal Otçu arasında öyle alttan alta “gizli” (ve tatlı) bir rekabet vardır. Ve iki ismi tanıyanlar bunu hemen hisseder. İşte, 24 Haziran Seçimleri öncesi bu “hacıvat-karagöz” atışması yeniden nüksetti. Esprili tavırları ve konuşmaları ile ünlü Merkezefendi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu, Pamukkale ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Haluk Değirmenci’nin AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olması üzerine yılın siyasi eprisini patlattı. Erdal Otçu, “Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin kendi meclis üyelerini teşvik ediyor, vekil adayı olmaları için önlerini açıyor. Bizim Başkan Subaşıoğlu ise bizim için böyle bir şey yapmıyor” dedi. 
 
BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’DAN OTÇU’YA DÜŞÜNDÜREN YANIT
Otçu’nun bu sözü sonuçta bir espri olarak kayıtlara geçti. Ancak Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’ndan bu esprili söze cevap gelmekte gecikmedi. Subaşıoğlu’nun yanıtı yine anlamlı ve çok derindi. “Ben Erdal Otçu için böyle bir şey yapmak istemedim. Çünkü aday listesinde; 6’ncı sıradan daha yukarıda bir sıra bulması çok zordu ve zor ulurdu. Artık bir daha ki sefere. Politikada ‘kader ve şans’ kadar, sabır da önemlidir” dedi ve Otçu’nun yaptığı espriye kendine has üslubu ile “kara mizahla” yanıt verdi. 
 
MUHARREM İNCE’DEN BASMACI’YA ANLAMLI DESTEK; “BELKİ CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI OLACAK”
12 Mayıs Cumartesi günü Bozkurt ve Denizli’ye gelen CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce şehirde iki miting birden yaptı. Önce Bozkurt’ta bir açılış ve mini bir mitinge katılan Muharrem İnce, ardından Denizli kent merkezinde 29 Ekim Bulvarı’nda Denizli CHP’nin düzenlediği açık hava mitinginde konuştu. Oldukça büyük bir kalabalık tarafından izlenen Muharrem İnce’nin Denizli programı boyunca, “Cumhurbaşkanı Adayı Seçim Otobüsü’nde” 24 Haziran Seçimleri kararından hemen sonra yaptığı; “ön seçim olmadığı için aday değilim” sürpriz açıklaması ile ünlenen CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı da vardı. Melike Basmacı, Denizli ziyaretleri boyunca Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim otobüsünde idi. Ve Basmacı otobüste diğer illerden gelen CHP’liler de dahil bir çok isimden en çok; “Niye adaylık başvurusu yapmadın? Belediye Başkan Adayı mı olacaksın?” soruları ile karşılaştı. İşte tam o sırada Melike Basmacı’ya yöneltilen bu sorulara kulak kabartan ve cevap veren isim ise Muharrem İnce oldu. Cumhurbaşkanı Adayı İnce “niye vekil adayı olmadın?” sorusu ile bunalan Melike Basmacı’ya arka çıktı. Ve, “Niye soruyorsunuz Melike Hanım’a bu soruyu. Biz kazanınca belki Cumhurbaşkanı Danışmanı olacaktır” dedi. 
 
BASMACI “DİNLENEN” 12 VEKİL ARASINDA
Adalet Yürüyüşü sırasında CHP'lilerin cep telefonlarına Almanya'da geliştirilen bir virüsün bulaştırıldığı ve bu virüs üzerinden CHP'li siyasetçilerin konuşmaları ve yazışmalarının canlı takip edildiği ileri sürüldü. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili bir grup, Alman yazılım şirketinin uygulamasıyla dinlendikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunurken, “dinlenen” bu 12 CHP’li vekil arasında Denizli Milletvekili Melike Basmacı’nın da bulunduğu ortaya çıktı. CHP’li Vekil Melike Basmacı, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşü'nde CHP'lilerin dinlendiği net bir şekilde ortaya çıktı. Bizim saklayacak bir şeyimiz yok ki. Bu Hükümetin ve iktidarın ayıbı” dedi. 
 
MELİKE BASMACI; MİLYONLARCA TIKLAMA VE GÖRÜNTÜLEME ALDI
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın Aralık 2017’deki ''2018 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı 12.Maddesi'' hakkında yaptığı Meclis konuşması izlenme Rekoru kırdı. Basmacı’nın “İronik karşılaştırmalar ve değerlendirmeler” dolu 7,5 dakikalık TBMM konuşması; “Ey AK Partili Vekiller, bence artık makam için değil, vatan için çalışma zamanı geldi. Eyy Ak Partili Vekiller. İlahi Adaletin zaman aşımı yoktur” şeklinde bitiyor.  Denizli Milletvekili Basmacı’nın bu konuşma videosu sosyal medya ve youtube’da 7 milyona yakın tıklama ve görüntüleme alarak rekor kırmış durumda. 
 
DENİZLİ CHP’YE (DIŞARDAN) BİR KONTENJAN GELİR Mİ?
Siyasi partilerin illerdeki milletvekili aday listelerinin açıklanmasına saatler kala, bütün illerde olduğu gibi Denizli’de de heyecanlı bekleyiş dorukta. Denizli CHP’de son günlerin en çok sorulan ve gündeme getirilen sorusu ise “CHP Genel Merkezi Denizli’ye dışarıdan bir kontenjan adayı gönderir mi?” şeklindeki sorular oldu. Bunun nedeni de; son günlerde ismi Denizli CHP cephesinde yoğun olarak konuşulmaya başlanan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ismiydi.  KHK ile meslekten ihraç edilen ve üniversitesi ile ilişiği kesilen “en eski” Anayasa uzmanlarından Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun Denizli’ye ilk sıralarda bir yerden “Milletvekili Kontenjan Adayı” olarak gönderilebileceği iddia edildi. Tabii ki bu iddia da “hiç bir dönemde dışarıdan, Denizlili olmayan bir kontenjan istemeyen” Denizli CHP örgütleri ve tabanında ortalığı karıştırmaya yetti. 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER