"ZEYBEKCİ’YE SAHADA GÖSTERİLEN İLGİ SANDIĞA YANSIRSA BU İŞ BİTTİ”

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, önümüzdeki yerel seçimleri ve partinin İzmir’de izleyecekleri yol haritası hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Şengül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci’nin sahada büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Zeybekci’ye gösterilen ilgi sandığa yansırsa bu iş bitti” dedi.

"ZEYBEKCİ’YE SAHADA GÖSTERİLEN İLGİ SANDIĞA YANSIRSA BU İŞ BİTTİ”

Önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığı için görevinden istifa eden başkanların yerine yapılacak atamaların önümüzdeki hafta belirleneceğini ifade eden AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, belediye başkan adaylarının ise Aralık sonuna kadar belirleneceğini tahmin ettiğini söyledi. Şengül, "Başkan adayları belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Anketler, kamuoyu yoklamaları devam ediyor, öz geçmişleri araştırılıyor. Adaylarımız büyük oranda netleşti. En iyi adayı belirlemeye çalışıyoruz. Zannediyorum ki adaylarımız ay sonuna kadar belirlenecektir. 8 ilçe başkanı için bu temayüller yapıldı, ön plana çıkan arkadaşlarımız belirlendi. İkişer üçer arkadaşı genel merkeze çağırıp aralarında birilerini belirleyip atamalarını yapacağız. Bu da önümüzdeki haftaya kadar netlik kazanır” dedi.

“DİĞER PARTİLERİN İTTİFAKI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL”

İzmir’de İYİ Parti ve CHP işbirliği konusunu da yorumlayan Şengül, "Diğer partilerin ittifak görüşmeleri bizim için çok da önemli değil. Biz kendi çekim alanımıza bakıyor. Kendi stratejimizi belirliyoruz. Büyükşehir belediye başkanı adayımızı belirledik, bu yönde çalışmalarımızı sürdürüp brifingler veriyoruz. Kapmayanın alt yapısını belirliyoruz” şeklinde konuştu.

“ZEYBEKCİ’YE GÖSTERİLEN İLGİ SANDIĞA YANSIRSA BU İŞ BİTTİ”

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin vatandaşlardan ve esnaftan yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Şengül, şunları söyledi: “Sayın Zeybekci sahaya indi. Zeybekci’ye gösterilen ilgi sandığa yansırsa bu iş bitti. Esnaftan, vatandaştan yoğun bir ilgi görüyor. İzmir’de CHP’li belediyelere karşı vatandaşların büyük bir yorgunluğu ve bıkkınlık var. Bu durum, CHP’li seçmenlerde de geçerli. Kentin sorunlarının çözülmediğini, gün geçtikçe sürekli ağlayan sürekli şikayet eden bir belediye başkanı beceriksizliğinden CHP’liler, sürekli Eskişehir ve diğer belediyeleri örnek veriyor fakat İzmir’de belediye hep ağlıyor. Yapamadığı hizmetleri, ‘hükümet bize destek vermiyor’ diye ağlıyorlar. Artık İzmir’in ağlamakla kaybedecek zamanı yok. Bu sorunların bir an önce gerçekten çözülmesi gerekiyor. Artık halk gördüğüne inanıyor, eski keskin ideolojik hatlar, ön yargılar yok. AK Parti’si de MHP’si de CHP’lisi de Türkiye’nin partisi. Biz umutluyuz. Yerel seçimler, adaylar hazırladıkları projeler önemli eskisi gibi değil. Artık ‘kimi koyarsam koyayım kazanır’ düşüncesi geride kaldı. Vatandaş, adaya ve projelerine bakıyor. İnceleyen, irdeleyen seçmen oranı büyük bir artış gösteriyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde de insanlar adaylarını bekliyor. Ciddi bir kesim kararını vermemiş durumda. Adaylar sahaya çıkınca her şey netlik kazanacak." (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER