Ziraat Odası’ndan Başkan Yılmaz’a ziyaret

Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı ziyaret etti.

Denizli Ziraat Odası (DZO) Başkanı Hamdi Gemici, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Öz, Muhasip Üye Ahmet Güven ve DZO üyeleri, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı, makamında ziyaret etti. DZO Başkanı Gemici'nin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Yılmaz, “Denizli Ziraat Odamızın şehrimize ve Pamukkale İlçemizde tarıma sağladığı katkıyı biliyorum. Pamukkale İlçesi’nde ve Ovası’nda tarım ve hayvancılık mesleğini icra eden bir insan olarak, Ziraat Odamızın özellikle Pamukkale Havzası’nda farklı meyve üretim ve tanıtımlarında başarılı çalışmalara imza attıklarını görüyoruz” dedi.

“PAMUKKALE'NİN TARIMSAL FESTİVALE İHTİYACI VAR”

Kentte tarımsal turizmde bir festival gereksiniminin yaşandığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Pamukkale İlçemizde özel nitelik arz edin ürünlerin özellikle nar ve ayva üretiminin satışının ve pazarlanmasının ihracat kalemi manasında festivale ihtiyaç duyduğunu yazılı ve görsel basında ifade etmeye devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Pamukkale Ovası’nda tarımsal sahaların özellikle yollar anlamında düzenlenmesi gerekiyor çünkü ihracat kalemi oluşturan meyvelerimizin hasat süresinin darlığı çiftçimizin ve ihracatçının işini zorlaştırıyor. Ben kolektif bir çalışmayla neticeye ulaşabileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİLERİMİZ YARDIM BEKLİYOR”

MHP Pamukkale İlçe Başkanlığı’nın ilçede tarımsal sorunları üst mercilere ulaştırmaları açısından bir aracı olduğunu aktaran DZO Başkanı Hamdi Gemici; “Çiftçi borçlarının yapılandırılması konusunda Ankara'da bakanlıkla ve milletvekilleriyle yaptıkları görüşmelerimiz sonuçsuz kaldı. Çiftçilerimizin borçlarının yapılandırılmasını, faizlerinin silinerek 5 yıllık bir ödeme planının yapılmasını talep etmiştik. Şuan bunun takipçisiyiz ve bu konuda sizlerden yardım bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211