ZOLAN; “İZMİR BAŞKAN ZEYBEKCİ İLE KAZANÇLI ÇIKAR”

Başkan Zolan, “Nihat Zeybekci’nin vizyonu, eğitimi, gayreti ve çalışkanlığı en üst seviyededir. İnşallah İzmir’de vatandaşlar tarafından göreve getirilir. İzmir kazançlı çıkar. Belediyecilik tecrübesiyle, vizyonuyla ve devleti tanımasıyla; İzmir’de birçok sorunun Nihat Zeybekci ile çözüleceğini düşünüyorum. Sonuçta İzmir’e aday gösterilmesi Denizli için de, bizim için de güzel bir olay. Başarılar diliyorum. İzmir’de o güzelliklere bir an önce kavuşsun; temennimiz, duamız o’dur” dedi.

ZOLAN; “İZMİR BAŞKAN ZEYBEKCİ İLE KAZANÇLI ÇIKAR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programına konuk olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini tekrardan aday göstermesi ile ilgili olarak konuştu. Erdoğan’ın kendisini ikinci defa aday gösterdiğini belirlen Zolan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ağzından ismimizi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak duymak çok özel ve çok güzel. Bunu ikinci defa duyuyoruz. 2014 yılında da aynı şekilde duymuştuk. 24 Kasımda da aynı şekilde ikincisini duyduk. Denizli’ye hizmet etme anlamında güzel bir emaneti teslim etmiş oldular. Önemli olan gönüllere girebilmek ve makamların en güzeli olan insanlarımızın gönlünde olmaktır. 31 Mart’ta görev tekrar halkımız tarafından tevdih edilirse de sonrasında güzel hizmetler yapmak; bu sevginin, bu coşkunun, bu mutluluğun karşılığını vermektir. Bu güvenin karşılığını vermeyi arzu ediyoruz. Allah hayırlısını eylesin. Sevgi görmek çok güzel. İnsanlarımızın mutluluğunu görmek çok güzel. Cumhurbaşkanımız tarafından görevin tevdih edilmesi de bizim için onurdur. İnşallah Denizli’ye hizmet olarak dönecektir. Herkesi kucaklayarak tüm Denizli’ye nerede insan yaşıyorsa bugün olduğu gibi bundan sonra da hizmet destanlarını yazmaya devam ederiz” şeklinde ifade etti.

“VATANDAŞIMIZA HİÇBİR ZAMAN TEPEDEN BAKMADIM”

Göreve geldiği günden bu yana bütün vatandaşlara eşit şekilde yaklaştığının altını çizen Başkan Zolan, şunları söyledi: “İnsanlara içimden geldiği gibi, ne hissedersem onu yansıtıyorum. Olduğum gibi görünüyorum. Ben tüm insanları seviyorum. yaşı cinsiyeti, hangi ilçede olduğu, hangi şehirden olduğu, nerede oturduğu, gelir durumu hiç beni ilgilendirmiyor. Yani 1 Milyon 20 Bin vatandaşımız var. İnsan olması, Denizli’de yaşıyor olması yeterli. Onların hepsi benim hemşerim, Denizli’deki kardeşlerim. Öyle bakıyorum. Sonuçta onların emanetini taşıyoruz. Onlara hizmet etmek için varız. İnsanlar unvanı isminin önüne belediye başkanı gelsin şeklinde bizlere görev vermedi. Biz onlara hizmet etmek için, dertlerini çözmek için buradayız. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Onlar bizim gerçekten bu görevi getiren Denizli’nin sahibi onlar. Biz hizmetkarıyız. Böyle baktığımızda tabii ki onlara tepeden hiçbir zaman bakmadım. Hiçbir zaman hor bakmadım. Gerçekten hizmet etmek için, dertlerine derman olmak için, çare bulmak için gece – gündüz çalıştık. Biz de bunun böyle olması gerektiğini düşündük. İçimizden ne geldiyse samimi bir şekilde yürüdük. Bunun karşılığını da vatandaşlarımız kat kat fazlası sevgi yumağı şeklinde bizlere geri dönüşü oluyor. O geri dönüş oldukça da bizde daha çok çalışmak, daha çok şevkle konuşmak ve vatandaşlarımızla daha çok kucaklaşmak noktasında hızlanıyoruz. Karşılıklı birbirimizi tetikliyoruz, ivme kazanıyoruz. Denizli’ye birçok hizmetlerin ortaya konmasında sebep oluyor. Şükürler olsun. Ben bu göreve iyi ki gelmişim dememdeki tek sebep vatandaşımızın gönlünde yer almak, gönlüne girmiş olmaktır. Zaten esas olan budur. Bu makamlar gelip geçicidir. Bu makamlar milletin makamıdır. Nasıl hayat, dünya geçiciyse bu makamlarda dünyanın içinde geçici yerler. O noktada biz iz bırakalım, eser bırakalım, gönüller yapalım diye o felsefeyle hareket ettik. İnşallah bundan sonra da bizim yürüyüşümüz değişmez. Biz neysek o’yuz; o olmaya da vatandaşlarımızla beraber el ele, gönül gönüle olmaya devam ederiz. Vatandaşlarınızın size o teveccühü çok onur ve gurur verici. Vatandaşımız bizden çok fazla da bir şey istemiyor; güler yüz, dokunuş, kendisinin sesine kulak vermek istiyor vatandaşımız. Bizde o konuda en üst seviyede hassas olduk. Vaktimizi vatandaşımıza ayırdık. İnşallah bu şekilde devam edecek. Çünkü biz 2014’te vatandaşımızın karşısına çıktığımızda güler yüzle hizmet edeceğiz dedik. Hem yüzümüz güldü, hem de vatandaşımızın bize karşı yüzü güldü. Hem de hizmet destanlarını vatandaşlarımızla beraber yazdık. Bu günkü geldiğimiz noktada da vatandaşımızın sevgisi de bu samimiyetten gelmiş olan hizmetlerin ve sevginin de karşılığı diye bakıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

“NİHAT ZEYBEKCİ İLE DENİZLİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmesini değerlendirdi. Zolan, Nihat Zeybekci ile 7 yıl beraber çalıştıklarını belirtti. Nihat Zeybekci’nin belediyecilik anlamında 7 yılda Denizli’de çok güzel işler yaptığını vurguladı.

“İZMİR BAŞKAN ZEYBEKCİ İLE KAZANÇLI ÇIKAR”

Başkan Zolan, “Nihat Zeybekci Bey’in vizyonu, eğitimi, gayreti, çalışkanlığı en üst seviyededir. İnşallah İzmir’de vatandaşlar tarafından göreve getirilir. İzmir kazançlı çıkar. İzmir belediyecilik tecrübesiyle, vizyonuyla ve devleti tanımasıyla İzmir’de birçok sorunların çözüleceğini ben düşünüyorum. Sonuçta Denizli’de belediye başkanlığı yapmış ve İzmir’e aday gösterilmesi Denizli için de güzel bir olay. Başarılar diliyorum. İzmir’de o güzelliklere bir an önce kavuşsun; temennimiz, duamız o’dur” dedi. Nihat Zeybekci’nin partililerle buluşmasında İzmir’de olan Başkan Zolan, oradaki atmosferden bahsetti. Nihat Zeybekci’yi havaalanında karşıladıklarını söyleyen Zolan, “Kendilerini havaalanında karşıladık. Orada İzmir Milletvekilleriyle birlikte Denizli Milletvekilimiz Şahin Bey’de vardı. Onlarla birlikte karşıladık. Sonrasında parti binasına hareket ettik. Toplantı bir miting havasında açık havada olacaktı; program o şekildeydi. Çok güzel yağmur vardı. O yağmur sebebiyle içeriye, partinin toplantı salonuna alındı. Orada bir izdiham vardı, ezilmekten zor kurtulduk diyebiliriz. Çok büyük coşku, hasret ve mutluluk var. Orada gördüğüm fotoğraf o” diye konuştu.

“MESELE PARTİ MESELESİ DEĞİL, HİZMETTİR”

Yerel seçimlerin diğer seçimlerden farklı olduğuna işaret eden Başkan Osman Zolan, “Aslında mesele insanların nasıl bir yerde yaşamak istediği, sorunların çözüme beklentilerinin karşılanma meselesi. Sonuçta hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Değişik renklerimiz, önceliklerimiz, siyasi tercihlerimiz var ama onlar bizim ülkeye sahip çıkmada, şehre hizmet etmede önümüze engel olmamalı. Kim bu şehre en iyi hizmeti verecekse hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin adaya bakılarak orada oy verilmesi çok önemlidir. Yerel seçimler diğer seçimlere göre çok farklıdır. Yerel seçimlerde parti tabii ki çok önemlidir. Bir partinin adayı olmak, belediyecilik anlamında iyi hizmet yapmış olan AK Parti adayı olmak çok önemlidir. Ama bunun ötesinde şahıs olarak güven vermek, bu işi bilmek, vizyon sahibi olmak ve vatandaşlarımızla bugüne kadar Türkiye’de yapılan seçimlerde genellikle ağırlıkları adaya bakarak tercih etme siyasi partileri olsa da yerelde, belediye başkanlığında o partinin adayı kendileri için uygun değilse başka bir partinin adayına, kişiye bakılarak oylar verilmiştir. Türkiye’de birçok özel sonuçlar da alınmıştır. Bu noktada doğrusu da bu, yani sonuçta partiler tabii ki bir kurumsallık ve her partimizin adayı olacaktır. Esas olan partinin duruşu, belediyecilik anlayışı, hizmetkarlık ruhu, insanlara bakışı çok önemlidir. Ama bir o kadar da önemli olan adaydır. Aday kimdir, bilgisi nedir, vizyonu nedir, insanlara bakışı nasıldır, güler yüz gösterebilir mi, herkesi kucaklayabilir mi? Vatandaş bunları tahlil ediyor. Sonuçta sandıkta kendi oy verdiği partinin dışında beğendiği adaylara da oy vermiştir. Yerel seçimlerin de özelliği budur. Olması gereken de budur. Sonuçta yerelde her zaman o belediye başkanıyla beraber olacak. O şehir belediye başkanıyla rahat edecek veya rahatsız olacak, mutlu olacak veya mutsuz olacak. Bazı dertler ya çözülecek ya çözülmeyecek. Bunu ilk elden yapacak olan da belediye başkanıdır. Belediye başkanının şahsiyetidir. Onun dik duruşu, yürüyüşüdür ve insanlara bakışıdır. Bu noktada İzmir olsun, Denizli olsun vatandaşlarımız oy kullanma noktasında bu öncelikleri, şahıslara da oy tercihlerinde bulunacaklarını düşünüyorum” dedi.

“DENİZLİ İHRACAT ŞEHRİ, ARTIK İZMİR’E BELEDİYE BAŞKANI İHRAÇ ETTİ”

2014 yılından örnek veren Başkan Zolan, “Birçok vatandaşımız bize de farklı düşünceler olmasına rağmen oylarını tevcih ettiler. Tercih eden, etmeyen herkese teşekkür ederim. 2014’ten sonra da hiçbir ayrım yapmaksızın, kime oy verdiklerine bakmaksızın, ne yapılması gerekiyorsa, sıkıntı neyse çözme noktasında gece gündüz hep koşturduk. Çünkü biz seçim sabahı Denizli’nin belediye başkanı olduk. Denizli’de tüm insanlarımıza hizmet eder noktada olmak durumundaydık. Seçimler böyle, onun için her aşamada, her kesimden akışlar olmalı. Adaya göre olmalı. Aday çok önemli, tabii ki partiler de çok önemli. İkisi de gözetilerek yapılabiliyor. Biz hiç kimseye ayrım yapmadık. O güzellikleri aynı şekilde devam ettireceğiz. Benim tercihim, seçim kampanyaları da özellikle herkesi kucaklayıcı olmalı. Yaptıklarınızı anlatmalısınız. Bugüne kadar hayatınızda ne yaptınız onu anlatmalısınız. Bundan sonra da yapacaklarınızı, hayallerinizi, hedeflerinizi anlatmalısınız. Yarış, hem partiler arasında hem de adaylar arasında bu şekilde yürümelidir. Doğrusu da, demokrasinin gereği de, halkımıza olan saygı çerçevesinde böyle olmalıdır. Ben basın toplantılarında açıkladım. Seçim kampanyasında hiçbir adaya, hiçbir partiye söz söylemeden, herhangi bir olumsuzluk noktasında ifadeler kullanmadan kendimizi anlatacağız. Yürüyüşümüzü anlatacağız, projelerimizi, yaptıklarımızı anlatacağız. İnsanlarımızın gönlünde taht kurmaya devam etme arzumuzu anlatacağız. Kol kola, omuz omuza yürüyüşümüzü anlatacağız. Diğer türlü insanları birbirine düşürdüğümüz zaman aynı mahallede, aynı sokakta yaşayan insanlar seçim sabahı yine aynı yerlerde yaşamaya devam edecek. Sonuçta seçim sabahı biz belediye başkanlığına devam eder noktadaysak yine herkesi kucaklamak durumundayım. O kucaklamanın daha kolay olması, ön yargıların oluşmaması adına, vatandaşlarımızın da bize uzak olmaması adına seçildikten sonra hiçbir partiye, hiçbir adaya söz söylemeden onlara olumsuzluk noktasında bir ifade yapmadan yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Yerel seçimlerin özelliği budur. Yerel seçimlerde şahıslar önemlidir. Belediye başkanı adayları önemlidir. İzmir’de sayın bakanımız aday olmuştur. Orada da hem belediyeciliği bilen, hem vizyon sahibi bir adaydır. Vatandaşların teveccühünü kazanır; İzmir’de hizmet etmek nasip olur. Biz kendi aramızda espri olarak şöyle diyoruz; Denizli ihracat şehri, Denizli artık belediye başkanı İzmir’e ihraç etti diye” dedi

“DENİZLİ MARKA ŞEHİR HALİNE GELDİ”

Denizli’nin bir marka şehir haline geldiğinin altını çizen Başkan Osman Zolan, “2004’ten bugüne kadar yaklaşık 14 yıla yaklaşan bir süreçte 7 yıl Sayın Nihat Zeybekci başkanımız sonraki yaklaşık 8 yılı da Allah bize nasip etti. Biz belediye başkanı olarak şehrimizde taş, taş üstüne koyduk. Birçok güzellikleri inşa ettik. Denizli’ye her gelen bu güzelliklerden övgüyle bahsediyorlar. Ankara’ya gittiğimizde, diğer şehirlere gittiğimizde Denizli’yi güzel şekilde anlatmalarını, duygularını belirtmeleri de bizi mutlu ediyor. Sonuçta Denizli bölgesinde ve ülkemizde artık marka şehir haline gelmiştir. Denizli konusu açıldığında her yeri çok güzel gibi iltifatlar aldığımız bir şehir haline geldi. Marka olunca da burada görev yapmış olan başkanların da başka yerlere gittiğinde söyleyecekleri sözler, eserleri var. O da Tabii ki oraya gitme noktasında da tercih edilme sebebi Denizli’de yapılan bu güzelliklerdir. Denizli örnek olmaya devam edecek, marka şehir olmaya devam edecek” dedi.

YARIN; “ZAMAN ZAMAN CÜBBEMİ GİYMEYİ ÖZLÜYORUM”

Cansu KARACIK-Alper PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER