ZOLAN’IN 5 YILDIZLI TESİSİ, İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Türkiye’de örnek projelerden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret etti. Etkinliğe, kenttekiçeşitli okullardan katılan öğrenciler de hayvanlarla bir araya gelerek eğlenceli bir gün geçirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları Kliniği ve Beslenme Odağı'nın kapasitesinin artırmak, sokak hayvanlarına yönelik daha modern ve konforlu şartlarda hizmet sağlamak amacıyla Karakurt Mahallesi'nde 135 bin metrekare alana Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı inşa etti. Yapımı tamamlanan ve içerisinde ilk kabul, kedi ve köpek pansiyonları, serbest gezi alanları, köpek havuzu, köpek padokları, eğitim salonu, karantina binası, kedi evleri, ameliyathaneler ve poliklinik servisleri bulunan hayvan barınağı hizmete alındı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, hayvansever dernekleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci, 4 Ekim Dünya Hayvanları Günü etkinlikleri kapsamında hayvan barınağını ziyaret etti.

ÇOCUKLAR SOKAK HAYVANLARIYLA BULUŞTU
Çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla oluşturulan etkinlik kapsamında, kentteki çeşitli okullardan çok sayıda öğrenci öğretmenleri eşliğinde barınağa geldi. Veterinerler tarafından öğrencilere barınak ve hayvanlar hakkında bilgiler verildi. Barınaktaki sokak hayvanlarını ziyaret eden öğrenciler yanlarında getirdikleri mamaları hayvan dostlarına hediye etti. Başkan Zolan etkinliğe katılan öğrencilere ziyaret boyunca eşlik etti ve onlara kitap, boyama kitabı, kalem, puzzle ve çanta hediye etti.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE EN GÜZEL BARINAĞI”
Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı hakkında bilgiler veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarını kaderine bırakmıyoruz. 135 bin metrekare alanda; ameliyathane, doğum, poliklinik, rehabilitasyon ve yaşam alanlarının olduğu tesisimizi hizmete sunuyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en güzel barınağı burası. Yakın tarihte açılışını gerçekleştireceğiz. Türkiye’de örnek bir proje. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklarımızla birlikte hayvan dostlarımızı ziyaret ettik. Çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak için önemli bir etkinlik. Hayvanları aç, susuz ve sevgisiz bırakmamamız gerekiyor. Onlar da bu dünyanın bir parçası. Tüm hayvanseverlerimizi barınağımıza ziyarete bekliyoruz. Okullarımızı da belli programlarla tesisimizde ağırlamak istiyoruz. Burada hayvan sevgisi ile ilgili eğitimler vereceğiz. Denizli’de hayvan sevgisini en üst seviyeye taşımak istiyoruz” dedi.

HAYVANSEVERLERDEN TAM PUAN
Projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Denizli Hayvanları Koruma Derneği Eğitim Komisyonu Üyesi Gülay Başar; “Beklediğimiz bir andı bu. Çok mutluyuz. Çok güzel bir bölge, harika olmuş, çok beğendik. Bizler başkanımızla uzun süren görüşmeler yaptık. Sağ olsun başkanımız bizleri çağırdı, fikirlerimizi aldı. Bundan sonra çocuklar buraya gelip güzel zaman geçirebilecekler. İnsanlar artık çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla buraya gelebilirler, etkinlikler yapılabilir” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211