“Zor günleri milletçe hep birlikte aşacağız”

Korona virüs tedbirleri kapsamında ‘Evde kal’ çağrısına destek veren MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, “İnanıyorum ki bu zor günleri hep birlikte aşacağız ve sağlıklı günlere hep birlikte kavuşacağız” dedi.

“Zor günleri milletçe hep birlikte aşacağız”

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs, Türkiye’yi de etkilemeye devam ediyor.

Virüsün yayılmasını önlemek için, vatandaşların evlerinde kalmaları çağrıları üst üste geliyor. Bir çağrı da MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz’dan geldi.

Başkan Yılmaz; “Ülkemizde korona virüsle mücadele eden, büyük fedakarlıkla ve sabırla görevlerini yerine getiren tüm sağlık personelimize başta Sayın Fahrettin Koca şahsında yürekten şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki bu zor günleri hep birlikte aşacağız ve sağlıklı günlere hep birlikte kavuşacağız. Bu zorlu süreçte, mevsim itibarı ile tarımsal ön hazırlık dönemi dikkate alınmak sureti ile çiftçilerimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın Tarım Kredi, Ziraat Bankası ve diğer bankalara olan borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi, ilave kredi limiti açılması, üreticilerimizin desteklenmesi gerekmektedir. Korona virüsün hem arzı hem talebi sarsan etkileri nedeniyle verdiği yıkıcı tesirin ekonomik hayatta kalıcı tahribata yol açmasına engel olunması zaruri bir tedbir olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer taraftan yüksek risk taşımaları sebebi ile evde kalmaları ifade edilen; yaşlılarımız, bizim başımızın üstünde taşıyacağımız kıymetlerimizdir. Onlara sokağa çıkmayla ilgili getirilen kısıtlama onları salgından korumak, incitmemek, hasta etmemek içindir, yoksa diğer Batılı uygulamalarda görülen ilgisizlikle karıştırmamak gerekir. Bu kadim devlet görgü ve geleneğiyle birlikte, milletçe bu salgın hastalığı atlatacağız ve buna inancımız tamdır. Ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığı için evde kal Denizli evde kal Türkiye” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221