HALUK ULUSOY TESİSLERİ’NİN İSMİ ALİ İPEK TESİSLERİ OLSUN!

25 YILLIK DOST ULUSOY’DAN VEFA YÜKLÜ BİR ÖNERİ

Ali İpek için düzenlenen törenlerden en çarpıcı haber röportajını Spor Muhabirimiz İbrahim Alayont gerçekleştirdi. Alayont’un “Ali İpek’in cenazesine katılan ünlü ve tanınmış isimlerle” yaptığı röportajlar arasında biri vardı ki; tüm açıklamalar, konuşmalar ve sözler ve röportajlardan önemli ve anlamlı idi.

BU ÖNERİYİ BİZZAT HALUK ULUSOY YAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy’da, vefat eden Ali İpek’e olan son görevini yapmak ve cenazesinde hazır bulunmak için kendisi de hasta olmasına rağmen tereddüt dahi etmeden Denizli’ye geldi. 25 yıllık dostunu ve yol arkadaşını kaybettiği için çok üzgün olduğunu ifade eden Ulusoy, Denizlispor’un kullandığı Haluk Ulusoy Tesisleri’nin isminin Ali İpek Tesisleri olarak değiştirilmesini istedi.,

ALİ İPEK - HALUK ULUSOY

Yaklaşık 1 yıldır yakalandığı amansız hastalık kanserle mücadele eden Ali İpek'in ölümü spor camiasını yasa boğdu. 64 yaşındaki İpek’in ölüm haberinin ardından en kısa sürede Denizli’ye gelen Türkiye Futbol Federasyonu’nun Efsane Başkanı Haluk Ulusoy, “25 yıldır gece gündüz beraber yaşadığım çok sevdiğim bir kardeşimi kaybetti” dedi.

“HALUK ULUSOY İSMİ YERİNE ALİ İPEK İSMİ GELSİN”

“Denizlispor’un, ailesinin ve bizlerin başı sağ olsun” diyen Ulusoy, “Türkiye Futbol Federasyonu’nda beraber çalıştığım, Denizlispor’a ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet etmiş olan mükemmel bir insanı kaybettik. Denizlispor’un, ailesinin ve bizlerin başı sağ olsun. Ben bir kardeşimi kaybettim. Erken oldu, yakışmadı. Takdir-i ilahi. Daha önce de belirtmiştim ama sizlere söyleyeyim. Denizlispor’un tesislerini beraber yaptık. Önderliğini de Ali yaptı. Tesisler her şeyiyle ikimizin bir eseridir. Ancak Ali olmasa o eser olmazdı. O’nun için, Ali İpek için son görevlerimden birini yapmak istiyorum. Denizlispor Başkanına da söyledim. Haluk Ulusoy isminin oradan kaldırılıp, Ali İpek isminin oraya yazılmasını istiyorum. Bu tesislerin adı artık ‘Ali İpek Tesisleri’ olmalı. Ali İpek’in ismi orada yaşamalı. Denizli’de bu isim yıllar boyu yaşamalı. İnşallah söylediğim öneri kabul görür. Tesislerin ismi Haluk Ulusoy yerine; Ali İpek Tesisleri olursa ruhum rahatlamış olacak” diye konuştu.

TUNA İPEK - HALUK ULUSOY

“EŞİ BULUNMAZ BİR İNSANDI”

Ali İpek’le ölümünden 15 gün önce görüştüklerini dile getiren Ulusoy, “İstanbul’da devamlı beraberdik. Her hafta, 2-3 günde bir görüşüyorduk. En son 15 gün önce görüştük. 12-13 gün önce de telefon açtı. “Aman kendine dikkat et, dik dur, eğilme sakın, sen hiç bir zaman eğilmedin dedi. Sen bizim önderimizsin dedi. Ali benim can yoldaşımdı. Bulunmaz bir insandı. O da dik duran eğilmeyen insanların başında geliyordu” dedi.

ULUSOY ÖNERDİ ŞİMDİ GÖREV DENİZLİ’Yİ YÖNETENLERİN…

Evet, Denizli üst üste gelen acı kayıplarla üzüntü ve keder dolu bir dönem geçirirken, Ali İpek’in cenazesinde dostu ve arkadaşı TFF’nin Efsane Başkanlarından Haluk Ulusoy’dan gelen öneri tüm kesimlerde büyük kabul gördü. Biz de bu öneri ile ilgili; “Şimdi sıra Denizli’nin Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekillerinde” diyoruz. Haydi Denizli, Haluk Ulusoy’un bu çok mantıklı önerisini zaman kaybetmeden hayata geçirelim…

ALİ İPEK

ŞENOL GÜNEŞ’TEN ÇELENK GELDİ

Öte yandan Türk Milli Takımı’nın Şenol Güneş yönetiminde Dünya Üçüncüsü olduğu dönemde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali İpek’i, unutmayan isimlerden biri de ünlü futbol adamı Şenol Güneş oldu.

Ali İpek’in cenaze törenine Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten büyük bir Çelenk geldi.

HALUK ULUSOY TESİSLERİ

ALİ İPEK’İ YALNIZ BIRAKMADILAR

Ali İpek için Denizlispor Haluk Ulusoy tesislerinde buluşan isimler arasında Zafer Katrancı ve Ahmet Gökşin gibi tekstil sektörünün önde gelen iki ismi de vardı. Denizli’nin eski TSYD Temsilcilerinden Gazeteci Ömer Yurtseven ve Denizlispor’u UEFA’da başarıdan başarışa koşturan Teknik Adam Rıza Çalımbay ile birlikte fotoğraf veren Denizlispor’un eski Kulüp Başkanlarından Ozanteks sahibi Zafer Katrancı ile Denizlispor eski Başkan Yardımcılarından Gökhan Tekstil sahibi Ahmet Gökşin Ali İpek için düzenlenen törenlerde bir aradaydılar. Denizlispor’un en başarılı dönemine imza atan bu dörtlü son yolculuğunda Ali İpek’i de yalnız bırakmadı. Zafer Katrancı ile Ahmet Gökşin Ali İpek’in arkasından güzel sözler söylemeyi de ihmal etmediler.

ÖMER YURTSEVEN - AHMET GÖKŞİN - ZAFER KATRANCI - RIZA ÇALIMBAY

ANLAR; ALİ İPEK OKULU MEZUNLARI

Ali İpek’in cenaze töreninde futbol dünyasının pek çok ünlü ismi hazır bulundu. Kimler mi? Türkiye Futbol Federasyonu’nun efsane başkanı Haluk Ulusoy, eski ünlü futbolcu ve teknik adamlar; Rıza Çalımbay, Mesut Bakkal, Yusuf Şimşek, İbrahim Çelik, Levent Kartop, Hasan Akçay, Tamer Tuna, Burak Özsaraç, Veli Acar, Kızılcabölük Teknik Direktörü Serkan Görgeç, FİFA Kokartlı Hakem Ümit Öztürk, TFF Hakemi Osman Gökhan Bilir adeta Ali İpek’le son kez bir araya gelmişti. Aslında onların büyük bölümü “Ali İpek Okulu’ndan mezun” isimlerdi.

BAHTİYAR, “BİZ FUTBOLA ALİ İLE BİRLİKTE BAŞLADIK”

Evet, Türkiye Ligleri’nin unutulmaz isimlerinden Denizlili “Kafa Bahtiyar” yani Bahtiyar Yorulmaz da “arkadaşı, dostu ve futbola birlikte başladığı aynı mahalleden kardeşi” Ali İpek için cenaze töreninde idi. Denizlispor, Eskişehirspor, Fenerbahçe ve Milli Takımın “rakibine kafa atan, kafa yaran, vurdu mu düşüren, hakem döven” golcüsü Bahtiyar Ali İpek’in ardından şunları söylüyordu; “Biz Ali ile birlikte yola çıktık. Futbola birlikte başladık. İstiklal’in tozunu, toprağını birlikte yuttuk. Ancak o okula gitti, üniversiteye başladı. Biz futbola devam ettik. Futbolcu olduk. O da futbolun yöneticisi oldu. Ancak futboldan hiç kopmadı. Huzur içinde uyusun..”

YORUM EKLE