HAVAALANI TAKSİ BU KEZ İHALE İLE UÇTU!

Çardak Hava Limanı’nda bir türlü çözülemeyen “taksi sorunu”, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin gerçekleştirdiği taksi ihalesi ile de bir çözüme kavuşamadı. İhaleyi; Pamukkale Taksi’den ayrılan bir grup tarafından kurulan yeni taksi şirketi; Ortaçeşme Taksi Kooperatifi kazanırken, şirket araç başına aylık KDV Hariç 28 bin Lira kira verecek. Ortaçeşme Taksi Kooperatifi DHMİ’ye 10 taksi için aylık 280 bin Lira, yıllık ise toplam 3 Milyon 360 bin Lira + KDV hat işletme kirası ödeyecek. İhaleye Havataş Taksi Kooperatifi, Ortaçeşme Taksi ve Antalya’dan bir firma katıldı. Pamukkale Taksi DHMİ ile mahkemelik olduğu için ihaleye alınmadı. İhalede Havataş Taksi ile Ortaçeşme Taksi son ana kadar yarıştı. Ancak Havataş Taksi Kooperatifi 27 bin 600 TL’de kaldı. Ve ihaleyi taksi başı aylık 28 bin Lira fiyata çıkan Ortaçeşme Taksi Kooperatifi kazandı.

HAVAALANININ PATRONU ARTIK ORTAÇEŞME TAKSİ

Denizli Çardak Havalimanı’nın taksi hattı işletmesi ihalesini kazanan Ortaçeşme Taksi Kooperatifi’nin yöneticileri, “İhaleyi kazandığımız için havaalanında taksi hizmetini sadece biz vereceğiz” dediler. Ortaçeşme yetkilileri devamla, “Pamukkale Taksi’den ayrılan arkadaşlarla bir kooperatif oluşturduk. Ortaçeşme Taksi. Kooperatife kayıtlı 11 araç var. Ancak 10 araçla hizmet vereceğiz. Bizim için yüksek bir ihale oldu, ancak işimizin arkasındayız. Hizmet vermeye devam edeceğiz. İhaleyi kazandığımız için havaalanında taksi hizmetini sadece biz vereceğiz” diye konuştular.

ÇARDAK HAVALİMANI’NDAKİ “TAKSİCİ KAVGASI” YİNE YOLCULARI VURACAK!

Öte yandan, Çardak Hava Limanı’nda bir süredir devam eden “taksici-taksi dolmuşçu” tartışması Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 19 Şubat Salı günü gerçekleştirdiği ihale ile de çözüme ulaşmışa benzemiyor.  3 firma ve kooperatifin katıldığı ihalede ortaya faiş bir hat işletme kirası çıkarken, kazanan kuruluşun bu kadar yüksek bir kira bedelini nasıl ödeyeceği konusu hem kaygı yarattı hem de tartışma konusu oldu. Çardak Hava Limanı’nı kullanan Denizlili yolcular ve özellikle de işadamları ise ihale sonucundan kaygılı. Kamuoyu; “İhaleyi bu fiyatlara alan taksi kooperatifi taşımacılığı hangi fiyattan yapacak? Herhalde Çardak Havaalanı’na bundan böyle astronomik fiyatlarla gidip gelebileceğiz. İstanbul’da bile hat kirası bu rakamın 5’te birinden az. Taksiciler kapışırken olan yolculara oluyor. Aslında bu işi havaalanına belediye otobüsü seferi koyarak Büyükşehir Belediyesi çözebilir. Hem de fiyatlar dengelenmiş olur” dediler.

Evet, bir süredir Çardak Havalimanı’nda taşımacılık yapan kooperatifler ve kuruluşlar arasında “taşımacılık tartışması” yaşanıyor.  Denizli’de işadamı örgütleri ve STK’ların da karıştığı tartışma bir türlü çözüme kavuşamıyor. Pamukkale Havaalanı Taksi’nin uzun süredir Denizli-Çardak arasında yürüttüğü “dolmuş taksi” hizmeti taksici esnafının itirazları ile büyümüş ve patlak veren tartışmalar, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin Pamukkale Havaalanı Taksi’nin yetkisini iptal etmesi ile yeni bir boyut kazanmıştı. DHMİ sonunda 20 Şubat Salı günü Havaalanı Taksi Hattı için bir ihale yaptı. İhaleye “Ortaçeşme Taksiciler Kooperatifi, Havataş Taksi Kooperatifi ve Antalya’dan bir taksi kooperatifi” katıldı. Antalya şirketini bilemiyoruz, ancak ihaleye katılan diğer iki kooperatifin ortakları yine Çardak Havaalanı’nda taşımacılık faaliyeti yürüten bildik, tanıdık isimlerin kurduğu kooperatiflerdi.  Sonuçta ortaya çıkan rakamlar, kimsenin üstesinden gelemeyeceği  ihale bedeli oldu. Yani Taksi başına ayda 28 bin TL +KDVD’lik bir rakam. Peki, bu rakamlarla bu işi alan taksiler bu kira bedellerini karşılayabilecek mi? Ya da yolcuları Çardak Havalimanı’na kaç paradan taşıyacaklar? İşte işin bam teli burada kopuyor.. Ancak olan yine Çardak Havaalanı’nı kullanan yolculara oluyor.. Bakalım gelişmeler ne gösterecek?

ZEYBEKCİ İÇİN “DENİZLİ’DEN İZMİR’E DESTEK TURLARI” BAŞLADI

İzmir Büyükşehir Başkan Adayı Denizlili Nihat Zeybekci için Denizlililer “İzmir’e, Zeybekci’ye destek turları” başlattı. İzmir’de hızlı ve yoğun bir seçim çalışması yürüten Nihat Zeybekci’ye omuz vermek isteyen Denizlili isimler ve işadamları şu sıralar İzmir’e gidiyor ve Zeybekci ile seçim çalışmalarına katılıyor. Bu isimlerden biri de İşadamı ve Denizlispor eski başkanlarından Mehmet Özsoy oldu.

MEHMET ÖZSOY ZEYBEKCİ’YE DESTEK İÇİN İZMİR’E GİTTİ

Adı sık sık yeniden Denizlispor Kulübü Başkanlığı için geçen İşadamı ve Denizlispor eski başkanlarından Mehmet Özsoy geçtiğimiz hafta Nihat Zeybekci’nin İzmir’deki Belediye Başkanlığı kampanyasına destek vermek için bu kente gitti. Mehmet Özsoy; Zeybekci’nin İzmir’deki spor camialarına yönelik ziyaret ve gezilerinde hazır bulundu. Özsoy, “İzmir Zeybekci’yi sevmiş, onunla kucaklaşmış. Büyük ilgi ve alaka görüyor” dedi.

ALTINORDU MAÇINDA ALPAY’LA BULUŞTU, DENİZLİSPOR’U KONUŞTU

Öte yandan İzmir’de Altınordu-Gazişehir maçına da giden Mehmet Özsoy, maç öncesi ünlü futbolcu ve Milletvekili Alpay Özalan ile de sohbet etti. Zeybekci için İzmir’e gittiğini söyleyen Mehmet Özsoy, “Alpay Özalan ile Denizlispor muhabbeti ettik” dedi. Daha sonra da Yeşil Siyahlılar’ın Eskişehirspor maçı için Eskişehir’e geçen Denizlispor eski Başkanı Mehmet Özsoy, facebook ve instagram hesaplarından bu faaliyetleri ile ilgili fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmedi.

YORUM EKLE