HEDEFİMİZ İLK 10’MU DİYECEĞİZ?

2 sezon önce Denizlispor, Boluspor deplasmanında 2-0 mağlup olmuş ve maç sonu Boluspor cephesinden şu açıklama yapılmıştı. “Ne var arkadaşlar. Neticede bu takım ligde kalma savaşı veren takımlardan… Bizim rakibimiz değiller, alt sıralarda oynayan bir takımı yendik, büyütmeyin…” Bu ifadeleri bizler kullanmadık. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Denizlispor ligin ikinci yarısında Boluspor’u burada 3-2 mağlup etti ve o sezon Yeni Malatyaspor Süper Lig bileti alan 2. takım oldu. Halbuki önceki sezon Boluspor, Denizlispor sayesinde ligde kalmıştı.

Sadece hatırlatmak istedim. Artık şartlar değişti. Geçtiğimiz gün Denizlispor’un efsane kaptanı Ercüment Dilmen ağabeyimle ayaküstü bir sohbetimiz oldu. Süper Lig için konuşmanın çok erken olduğunu söylediğimde bana ‘İbrahim 3. sıradayız. Bu takım 7 senedir ligden düşmeme mücadelesi veriyor. Şimdi şampiyon olacağız demeyeceğiz ne zaman diyeceğiz? Hedefimiz ilk 10’mu diyeceğiz” dedi.  Kaptan haklı…  Sezon sonu bizim için ‘Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan da oldular’ diyebilirler. Olsun…

Her 10 Kasım’da içimiz biraz buruk olur. Saatler 09:05’i gösterdiğinde çalan siren sesleri içinde gözyaşları dökülür. Ulu Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum.

Bugünde Atatürk’ün Türk gençlerine , Türk sporcusuna söylediği sözle sizlere veda etmek istiyorum.

“Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”

Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir. Haydi Horozlar!

Saygılarımla…

YORUM EKLE

banner21

banner124