HÜSAMETTİN ATAMAN’DAN BAŞKAN ZOLAN’A ÖVGÜ!

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen Mimarlar Odası Denizli Şubesi Kongresi’nde yaptığı konuşma üzerine kentin önde gelen sosyal demokrat isimlerinden, CHP Denizli eski Belediye Başkan Adayı ve Mimarlar Odası eski Başkanlarından Mimar-Yazar Hüsamettin Ataman tarafından net bir şekilde övüldü. Muhalefetin Denizli’deki tanınmış isimlerinden biri olan ve kent sorunlarında koyduğu tavırlarla dikkat çeken Ataman, “Başkan Zolan kendini çok geliştirmiş. Aynı görüşte değiliz ancak, Zolan Büyükşehir Başkanlığı’nın hakkını veren bir bilince ve anlayışa ulaşmış” dedi. (Bu arada Hüsamettin Ataman Denizli Mimarlar Odası Genel Kurul Toplantısı’nın Divan Başkanlığını yaptı)

“ZOLAN’I BİZZAT TEBRİK ETTİM”

Mimarlar Odası Genel Kurulu’ndaki konuşması sonrası Başkan Zolan’ı bizzat tebrik ettiğini de söyleyen Mimar-Yazar Hüsamettin Ataman bir kaz gündür DRT Denizli’de anonslarını verdiğimiz yazı ile ilgili şunları kaydetti;

“11 Ocak 2020 Cumartesi günü yapılan Mimarlar Odası Denizli Şubesi Genel Kurul Toplantısı divan başkanı idim. Toplantımıza Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile diğer meslek odaları başkan ve yöneticileri birlikte katıldılar. Mimarlar Odası tarihinde ilk kez bu kadar geniş kadrolu konuk katılımı ile genel kurul yaptık. Belediye Başkanları yaptıkları konuşmalarda, işbirliği mesajları verdiler. “Kentimizin imarlı gelişmesi için birlikte çalışalım” dediler. Mimarlar Odası’nın önerilerini birincil öncelikle dikkate alacaklarına dair söz verdiler. Bu konuşmalar bizleri memnun etti. Şeniz Doğan ve Avni Örki belediye başkanlıklarında ilk yıllarını henüz doldurmamış olmalarına rağmen ilçelerinin sorunlarına yaklaşımları konusunda kararlı ve heyecanlı oldukları görüntüsü gözleniyordu.”

Hüsamettin Ataman Şöyle devam etti; “Evet, Başkan Zolan’ı burada yaptığı konuşmadan ötürü tebrik ettim. Osman Zolan için ise şunu söyleyebilirim; “Zolan Başkan, üzerindeki baskısı azaldıkça daha çok özgüvenle sorunlara yaklaşır olmuş. Son birkaç aylık performansını beğeniyorum açıkçası. Kendine güveni artmış. Özgüven gelmiş kendisine. Rahat konuşuyor. Çözüm yollarını önerirken eskiden bazen mütereddid davranırdı. Şimdi hiç öyle değil. Zaten iyi de bir konuşmacı olmuş. ‘Zolan Başkan, başkanlığa yeni ısınıyor’ dedim arkadaşlarıma. ‘Ne de olsa, Osman Zolan seçim kazanmış bir başkan. O kadar da olsun’ dedim.”

“ELEŞTİREN DOSTLAR OLDU, ANCAK ‘DOĞRUYA DA DOĞRU’ DEMEK GEREK”

Geçtiğimiz günlerde “Demirci” kitabının ikinci baskısı da yapılan Mimar-Yazar Hüsamettin Ataman ayrıca şunları söyledi; “Öte yandan bazı dostlarım, ‘Osman Zolan’ı kendisini geliştirmiş, sorunlara eskiye nazaran daha vakıf olmuş gördüm, Mimarlar Odası’nda yaptığı konuşmayı beğendim’ dememi eleştirdiler. Ama; gördüklerimizi söyleyeceğiz elbette. Yanlışa yanlış dediğimiz gibi doğruya da doğru diyeceğiz.”

2 BAŞKAN DA SÖZ VERDİ! ATAMAN İSTEDİĞİNİ ALDI

Mimarlar Odası eski Başkanlarından ve CHP’nin Denizli eski Belediye Başkan Adaylarından Hüsamettin Ataman’ın ‘organik üretici pazarları önerisi’ne hem Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’den, hem de Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan beklenen yanıt geldi. İki Başkan da Ataman’a, “Abi Organik Üretici Pazarları açılacak” dediler. Aynı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da “semt pazarı önerisini” olumlu bulduğunu söyledi.

ÜRETİCİ PAZARLARI İÇİN ZOLAN’IN ÖNERİSİ MÜTHİŞTİ!

Bir süredir “üretici pazarları” konusunda çıkışlar yapan Hüsamettin Ataman, konuyla ilgili Osman Zolan’ın çözüm önerisini müthiş bulduğunu söyledi. Ataman, “Şeniz Doğan ve Avni Örki, Üretici Pazarı açılması konusunda söz verdiler. Tarih vermediler ama, sanırım Nisan ayı başlarında açacaklar Üretici Pazarlarını. Osman Zolan da olanca gücüyle Üretici Pazarlarını destekleyeceğini söyledi. Hatta ilave etti. ‘Semt pazarları haftada bir gün kullanılıyor. Niye boş dursun. Üretici pazarları için de kullanılsın, başka toplumsal amaçlar için de kullanılsın.’ Bu sözler benim yıllardır söylediğim şeyler. Niye sevinmeyeyim ki bunları Osman Zolan’dan duyunca...”

SEYİR TEPESİ PROJESİ’NE ZOLAN ONAY VERMEMİŞ

Hüsamettin Ataman Denizli kamuoyunun bir süredir tartıştığı konulardan birine de açıklık getirdi. Ataman şöyle konuştu, “Örneğin; Osman Zolan, Pamukkale Belediyesi’nin önceki dönem başlattığı Seyir Tepesi projesinde onayının olmadığını söyledi. Ben bunu bilmiyordum. O söyleyince öğrendim. Demek ki bir iletişim sorunu var ortada. Bu sorunu ortadan kaldırmalıyız.”

KÜLTÜR SANATIN SAĞI-SOLU OLMAZ!

Ataman konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti; “Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi’nin yaptığı hizmetleri her yerde överek anlatıyorum. Çünkü Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ile iyi bir diyaloğumuz var. Haberdar oluyoruz yapılanlardan. Yeri geliyor eleştiriyoruz, yeri geliyor ‘Marifet iltifata tabidir’ deyip övüyoruz yapılanları. Tiyatro oyunlarına katılıyorum, müzik gösterilerini izliyorum, sergilerini takip ediyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin de, Merkezefendi Belediyesi’nin de, Pamukkale Belediyesi’nin de. Bir iş Kentimiz için yapılıyorsa ayırımcılık yapılmaz.

HELE BİR DE SANATÇI DENİZLİLİ İSE!

Bir örnek daha vereyim. Acıpayamlı yazar, şair ve ressam Gürbüz Azak eserleri ile ilgili serginin açılışına gittim. Muhalefete mensup Meclis üyesi arkadaşlarımın o açılışa katılmamalarına üzüldüm. Yerel değerlerimize hep birlikte sahip çıkacağız. Yoksa, tepedeki birilerinin yanlış uygulamaları sonucu ülke genelinde yaratılmaya çalışılan ayırımcılık tuzağına, toplumu kamplaştırma tuzağına düşeriz. Bizler Denizli kentinin sağlıklı gelişmesini istiyoruz. Elbette görüşlerimiz arasında farklılıklar olacak. Farklı siyasî görüşleri taşıyoruz. Ancak konu Denizli’nin kentsel gelişmesi olduğunda bir diğerimizin sesine kulak vermemiz gerektiği konusunda birleştik. İnanıyorum ki bundan sonra bir işi yaptıktan sonra ‘Nasıl, beğendiniz mi?’ diye değil de, yapmadan önce ‘Nasıl yapabiliriz, sizin düşünceniz nedir?’ diye soracaklar. Bu konuda başkanların samimî olup olmadıklarını ileride hep birlikte göreceğiz. Benim inancımı sorarsanız, ben onların samimi olduklarına inanıyorum. Çağırsınlar Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Çevre Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve tüm diğer oda temsilcilerini, tartışılsın kentimizin sorunları. Bir ortak noktada buluşacağımıza inanıyorum. Sonuçta kentimiz, Denizli kazanacak.”

AHMET YILDIZ’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Dışişleri Bakan eski Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’a geçtiğimiz hafta Çamlık Beyaz Kafe’de bir sürpriz yapıldı. O gün vekil Yıldız’ın doğum günüydü ve Ahmet Yıldız 56 yaşına giriyordu. Bu sürpriz doğum günü kutlamasında başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan olmak üzere; Ahmet Yıldız’ın eşi Emine Yıldız, AK Partili Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Funda Değirmenci, AK Parti eski Belediye Meclis Üyelerinden Kemal Dağ ve AK Partili Vekil Yıldız’ın danışmanı Murat Altan vardı. Geçtiğimiz Perşembe günü Denizli temasları gerçekleştiren AK Partili Vekil Ahmet Yıldız, bu ziyaretlerin akşamında 56. doğum gününü de dostları ile aradan çıkarmış oldu.

YORUM EKLE