İKİ SATIRLIK ADAMLAR

“İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze,
Bundandır böyle dibe vuruşumuz...”

Ne güzel demiş Sıla. Aslında doğru da söylemiş. Geçtiğimiz gün Sıla sevgili Ahmet Kural’dan kendisini darp ettiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Sonra oturdum düşündüm. Şiddete uğramayan insan ne kadar da az. Bir adama kalbini veriyorsun. O ise seni, kendi acizliğini bastırmak için dövüyor, hakaret ediyor.

***

Şiddetin çeşidi çok. Psikolojik şiddet, fiziksel şiddet, cinsel şiddet, ekonomik şiddet… Aslında şiddetin hep eğitimsizlikle alakalı olduğunu düşünürdük. Ama Ahmet Kural örneğinde gördük bunu. Şiddetin kişilikle alakası var. Kendini geliştirememekle alakası var.

***

"Yerlerde sürüklendim, kafam duvarlara vuruldu. Kaçmaya çalıştığım sırada, Ahmet Kural tekrar yakaladı ve kafama kül tablasıyla vurdu. Yoğun hakarete maruz kaldım. Yaklaşık 45 dakika sürüyor bu saldırı"

Böyle dedi Sıla. Okurken şoke olduk. Bizi bu kadar sarsan ise ikisinin de bu kadar göz önünde olmasıydı. Yazıklar olsun sana Ahmet Kural.

Her gün binlerce kadın en yakınlarından şiddet görüyor. Biz kadınlara düşen görev ise susmayacağız. Bizi susturamayacaksınız. Biz birlikte olduğumuzda güçlüyüz çünkü…

***

Hayatı olduğu gibi karışılamazsan
İliklemez önünü asla karşında
Korkmıyacaksın çarpıp düşsen bile
Dipçik gibi sağlam durucaksın ayakta
Özüme sözüme döndüm
Doğruyu yanlışı gördüm
Ahh can çıkmamış yerinde

ASLAN GİBİ GERİ DÖNDÜM

YORUM EKLE

banner247

banner246