İSMİ DEĞİŞECEK HANGİ OKUL VAR?

Hayırsever işadamı Derya-Nezihe Baltalı’yıeğitime bir mumyaktıkları için alkışlıyoruz…Hürriyet İlkokulu isminin değiştirilmesinionaylayan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’yi ise alkışlamıyorum…“Hürriyetİlkokulu’nun  değeri 2 milyon TL eder mi?Hayır etmez… Hürriyet İlkokulu’nun maddi değeri değil, manevi değeri fazladır… Okullarınisimleri tek tek değiştirilerek, hafızalar tek tek silinmeye çalışılıyor…Okulismi değiştirme kervanına İstiklal İlkokulu, Pamukkale Ortaokulu, Mimar Sinanİlkokulu’ndan sonra “Hürriyet İlkokulu” eklendi.

Sırada hangi okulun ismi var, açık artırmayı başlatıyoruz…

Sosyal medyadaki tartışmalara bakalım…            


Devrim Alkaya, Sadık Emre Çaputçu aracılığıyla:

Para her şeyi satın alır mı? İstiklal ilkokulunun adideğişti. Tüm çocuklara sorun hepsi istisnasız İstiklal İlkokulu diyor. Şimdisıra Hürriyet İlkokulu’nda mı? Hayırsevere teşekkürler ama anıların değeriparayla değiştirilemez. İstiklal mahalle adı, Hürriyet okul adı, bayrak bayramoyuncağı, toprak saksı malzemesi, Vatan çocuk ismi, cumhuriyet zaten cadde adı.


Kamil Tarakçı: Hayırda, yardımda esas olan 'Sağelin verdiğini, sol elin bile görmeyecek..' Bu kadar hassas.. Ama bazı'Zenginler' neredeyse gözümüze sokacak..! Üstelik vergiden de düşüyorlar herhalde..Çok yazık..


Devrim Alkaya:İsim versinler, haklarıdır amaHürriyet, İstiklal gibi isimler silinmez.


Kamil Tarakçı: Aynen.. İhtiyaç olan bir çok yer varYeni okul yapsınlar, isimlerini versinler..


Ülgen Soner Yok artık parayla okulu yenileyip vergi kaçıracaklarınayeni okul yapıp isim verseler ya. Yazık ya çok yazık.


Sadık Emre Çaputçu: Hürriyet İlkokulu'ndan mezunbirisi olarak 2 milyon TL karşılığı 82 yıllık ismin değişmesini mantıklı veetik bulmuyorum. O parayla aynı isimlere sahip başka okullar veya kültürmerkezleri yapılabilirdi. Hürriyet İlkokulu'nun ismi kalplerde hep HÜRRİYETolarak kalacaktır...


Efe Eke:Rezalet, çok üzüldüm.


Özge Aydoğan Abakay: Yarın 3 milyon verene Gazi İlkokulu’nun, öteki gün Atatürk Ortaokulu’nunsonra da Cumhuriyet Lisesi’nin adını 3-5 görgüsüze satarlar rahatlarız.


Fikret Kocaman:Hürriyet ten mezun olanları protestoyadavet ediyorum...Yardım yapacak yer kalmadı da kala kala Hürriyet mi kaldı?.Şimdi sırada arkadaşlarımızın dediği gibi GAZİ MEKTEBİ var sanırım. Yazık çokyazık.


Saniye Akkuşlu: Gittin başka yerde yapıp isminiversinler anılarımız hatıralarımız hep yok oluyor..


Ahmet Özmen: Değişsin ne olacak. Birazda Dirlikoluversin. Gelecek parayla birçok derslik yapılır, öğrencilerimize yarar...


Arif Arslan: Okullara damı el attılar.. rant dantrilyonları götürüp 50-100 lira bağışla camilere isimlerini veriyorlardı


Devrim Alkaya: Ahmet bey en büyük yanlış nedirbiliyor musunuz yanlışa yanlış diyememektir. Küçük menfaat veya taraftarlıknedeniyle görmezden gelmektir. Gerçi yazılı kulakları var duymaz, gözleri vargörmez. Hürriyet, istiklal gibi isimler parayla satılmaz bizimdüşüncelerimizde. Siz Dirliklenin bizim dirliğimiz bize yeter.


Jale Demircioğlu: Şimdiki Zamanda Artık Her Şey ParaOldu Maalesef Anıları Düşünen Yok. Üzücü...


Ahmet Özmen: Hamasi nutuklarla bir yerlere varılmaz,geçin bunları...


Devrim Alkaya:İstiklal mahalle adı, Hürriyet okuladı, bayrak bayram oyuncağı, toprak saksı malzemesi, Vatan çocuk ismi,cumhuriyet zaten cadde adı geçtik geçtik merak etmeyin... Geçtik ama sizdengeçtik.


Sosyal medya Denizli’deki okul isimlerinin değiştirilmesineduyarlılık gösteriyor…


Yapılacak okullara hayırseverlerin isimlerin verilmesi dahayakışık alır diyoruz…

 

BUGÜN ÇAĞRIMIZIN “ONBİRİNCİ GÜNÜDÜR ”…

Hierapolis, (KutsalŞehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale son yıllarda,Denizlilerin ilgi odağında değil… Bakanlığın uygulamalarıyla Denizlililerin “Pamukkale Sevgi Ateşi”, artık sönmeyebaşladı…  Denizlililer gelen konuklarınıPamukkale’de ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi…Şimdilerde, böyle bir anı ölümsüzleşmiyor…

“Pamukkale’ninGeliri Denizli’de Kalmalıdır”çağrımıza Bakan Ömer Çelik’in, Denizlililerin Pamukkale konusundaki duyarlığınayanıt verene kadar devam edeceğiz…
YORUM EKLE

banner212

banner211