İSTANBUL’UN GELİŞİ, HONAZ’DAN BELLİ OLDU!

Denizli’de dün, Honaz’ın Seçimi vardı. Daha doğrusu yenilenen “Honaz Belediye Başkanlığı Seçimi” için Honazlı 22 bin seçmen yeniden sandık başına gitti. Yenilenen Honaz Seçimi’nde AK Parti ve CHP Adayları arasında ipi göğüsleyen isim bu seçimde de CHP Adayı oldu. CHP Başkan Adayı Yüksel Kepenek aldığı oylarla, AK Parti Adayı Turgut Devecioğlu’nu geçti. Ve başkanlık koltuğunun yeni sahibi oldu.

HONAZ’IN BAŞKANI YİNE KEPENEK OLDU

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, AK Parti’nin Başkan Adayı Turgut Devecioğlu için tüm gücüyle yüklendiği Honaz Seçimi renkli görüntülere sahne olurken, buna karşılık CHP 5önemli şehrin Büyükşehir Belediye Başkanını ilçeye getirerek politik teraziyi dengelemeye çalıştı.

CHP Adayı Yüksel Kepenek’e destek için Honaz’a ilk gelen isim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu.

5 BÜYÜK BAŞKAN’IN KEPENEK’E BÜYÜK FAYDASI OLDU

Soyer’in ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı (Topuklu Efe) Özlem Çerçioğlu ilçeye geldi ve Kepenek için seçim çalışması yaptı. Ardından Adana, Antalya ve Muğla’nın Büyük Başkanları aynı gün Denizli’ye gelerek CHP Honaz Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek’e destek verdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Denizli’de, “Önce Honaz’ı ardından İstanbul’u alacağız” dediler.

İL BAŞKANI AKBABA VE BAŞKAN DOĞAN ŞANSI

Honaz seçimine ilgi ve destek sadece CHP’li Başkanlardan değildi. Denizli CHP bir ay boyunca Honaz için adeta tek yürek tek yumruk oldu. CHP’li vekiller Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar başta olmak üzere, Denizli’nin CHP’li Başkanları Şeniz Doğan, Birsen Çelik ve Ali Atlı da Yüksel Kepenek’e ful destek verdi. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ve Merkezefendi’nin CHP’li Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise Honaz’ın başarısına imza atan isimlerden ilk ikisi idi. Akbaba son 30 gününü; gece gündüz demeden Honaz çalışmaları için harcarken, Denizli CHP’nin adeta “uğur böceği” ve “Denizli’deki diriliş fişeği” olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın şansı bu kez de Honaz seçimine değdi. Böylece Merkezefendi’den sonra Denizli’nin önemli ilçesi Honaz’da da yerel yönetim ve başkanlık koltuğu CHP’nin oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail AKKAYA
İsmail AKKAYA - 3 yıl Önce

Her Şey Çok Güzel Olacak...…………...AYDINLIK YARINLARA...……………….!

Cemal tetik
Cemal tetik - 3 yıl Önce

Elbette bir degisim gerekiyor