İŞTE DENİZLİ’NİN BAYRAM MANŞETLERİ

BU İSİMLER BUGÜN BU KÖŞEDE
“Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Denizli Milletvekilleri; Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Adnan Keskin ve Melike Basmacı’dan” oluşan isimler ve konu oldukları öyküler ile kulisler bugün bu köşede şöyle sıralanıyor..

DENİZLİ PROTOKOLÜ’NDEN ULVİ BİR GÖREV
Denizli’den kutsal topraklara giden hac kafilesinde bu kez Denizli Protokolü’nün iki en tepe ismi Vali Hasan Karahan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da vardı. Diyanet İşleri’nin bu kafilenin başında görevlendirdiği isim ise Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu idi. Denizli’nin tanınmış imam hatibi Sürücüoğlu’nun başkanlığında, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’te bu kafilede hacca giden isimlerden biriydi. İslamiyet’in farzlarından birini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk kutsal topraklardan birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. 

CHP’NİN “DENİZLİ YEREL SEÇİM TRİOSU” BELLİ Mİ OLDU?
CHP’nin Denizli Büyükşehir ve Pamukkale ile Merkezefendi İlçe Belediye Başkan Adayları ‘derin kulislerde’ belli oldu! Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar isimleri son politik kulis haberleri sonrası yerel seçimler öncesi en çok konuşulan CHP’li müstakbel aday isimleri; Adnan Keskin ve Melike Basmacı’nın önüne geçti.

Evet CHP’den doğru gelen en son Ankara kulislerine göre CHP’nin “Denizli Yerel Seçimler Triosu” belli oldu. Bu kulis bilgilerine göre; Kazım Arslan veya Gülizar Biçer Karaca CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak (Büyük olasılıkla Karaca), diğer iki milletvekili ise Denizli’nin büyük ilçeleri Pamukkale ve Merkezefendi Belediyeleri’nin CHP Başkan adayları olarak seçim sathına sürülecek. Tabii ki bunlar Denizli CHP tabanında konuşulan çok sayıda senaryodan bazıları. (Ankara kulis kaynaklarının ne kadar doğru olduğunu da pek bilemiyoruz)

‘BU DA BİZİM TRİO’MUZ
Oysa yaklaşık 1.5 yıldır Denizli CHP’de yaygın olarak konuşulan Büyükşehir Adayı ismi eski Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’den başkası değil. Bize göre; CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı “tüm politik ağırlığı ile” Adnan Keskin olmalı ve Keskin’in büyük ilçe başkan adayları da; yani CHP’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı Melike Basmacı ve Merkezefendi Belediye Başkan Adayı da Gülizar Biçer Karaca şeklinde belirlenmeli.. Kısacası ağır top bir ağabey ve hareketli, enerjik iki kadın adayla CHP Denizli’de böylece güçlü bir “politik kombinasyon” oluşturabilir.. (Görüş bizden..)

SUBAŞIOĞLU BAYRAMDA TÜRKİYE’YE MANŞET OLDU
Hayata geçirdiği sosyal projelerle ünlü Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu bayram tatilinin Denizli’deki ‘en manşet’ ismi oldu ve Sözcü Gazetesi ile Türkiye gündemine oturdu.” Başkan Subaşıoğlu’nun 1 Eylül’de açılışını gerçekleştireceği Merkezefendi Kültür Merkezi Tesisi’nin (MKM) içinde bulunan  nikah salonunda eşi için çektiği romantik klip Kurban Bayramı’nın ülke gündeminde en çok konuşulan konularından biri oldu. Haber ayrıca önemli ölçüde eleştiri yorumları da aldı. Sözcü Gazetesi’nden Deniz Ayhan’ın haberine göre; Merkezefendi Belediye Başkanı  Muhammet Subaşıoğlu'nun yayınladığı video sosyal medyada olay oldu. Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi İlçesi’ne bir Kültür Merkezi yaptırdı. Merkezde, “Alyans” adı verilen bir nikah salonu da yer aldı. Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 1 Eylül'de açılışı yapılacak olan nikah salonunda eşiyle klip de çekti.

HASAN YILMAZ YOĞUN BAKIMDA
Önceki akşam evinde rahatsızlanan Denizli'nin tanınmış isimlerinden, Irlıganlı eski Belediye Başkanı Hasan Yılmaz Tekden Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Denizli’ye bağlı Irlıganlı kasabasının (eski) efsane belediye başkanı Hasan Yılmaz’ın beyin damarında meydana gelen ani emboli atması sonucu fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Yılmaz’ın bilincinin açık olduğu, ancak yoğun bakımda tutularak tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ‘İNGİLİZCE MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ’NDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
ÖSYM, öğretmenlik alanında en başarılı üniversiteleri açıkladı; Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), ODTÜ, Yıldız Teknik ve Hacettepe'yi geride bıraktı ve İngilizce Matematik’te Türkiye birincisi oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2017 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ni konu alan değerlendirme raporu yayımlandı. ÖSYM, 2017 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) baz alınarak yapılan değerlendirmeye göre en başarılı üniversiteler açıklandı. İngilizce matematik öğretmenliğinde, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi; Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ODTÜ, Hacettepe ve Yıldız Teknik’in önünde en başarılı üniversite oldu. Mustafa Kaya yazdı; “PAÜ artık başarıları ile haber oluyor.” Detaylar yarın bu köşede..

YORUM EKLE