İYİ FUTBOL OYNAMA DÜŞÜNCESİ YOK

Adamın passoligi var. Kombine bileti var ama maça gitmiyor. Kombineyi bedava verecek adam dahi bulamıyorlar. Geçtiğimiz hafta bileti olmasına rağmen Yukatel Denizlispor maçına 3 Bin 600 kişi gelme tenezzülünde bile bulunmadı. Haklı mı? Kendine göre herkesin haklı yanları var.

Ülke futbolu rezil durumda… Başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar, futbolcular, hakemler, spor müdürleri, yazarlar ve daha fazlası… Kısacası herkesin durumu iyi, tek kötü şey var. Oda sahada oynanan futbol… Taraftarlar dışında herkes sefa sürüyor. Süper Lig izlenmez, daha doğrusu tanınmaz halde… Bu kimin umurunda diye soracak olursanız… Hiç kimsenin.

DENİZLİSPOR’UN B PLANI YOK

Ligde Denizlispor da dahil yaklaşık 12-13 takımın bir sistemi ve B planı yok. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, biraz Sivas, Yeni Malatya ile Alanyaspor dışında kimsenin sahada güzel ve iyi futbol oynama düşüncesi yok. Sanırım olmayacak da. Bunu sorgulayan yöneticiler ve spor adamları var mı? Yok.

80 DAKİKA BİLE OYUN OYNAMADI

Yukatel Denizlispor bu sezon ligde 14 puan topladı. Hangi maçta iyi futbol oynadı? Ya da geride kalan 1080 dakikada kaç dakika taraftarını mutlu edebildi? Bu sezon her maçı izleme fırsatı buldum ve Denizlispor’un toplam 80 dakika bile iyi futbol oynadığını görmedim. Aksini iddia eden varsa bir hafta sonu maçların hepsini tek tek izleyebiliriz… Hal böyle olunca bileti olan adamlar maçlara gitmiyorlar. Maça gidecek birini bile bulamıyorlar. İnsanlar verdikleri paranın karşılığını alamıyorlar. Ve futbolda artık tek güzel bir şey var oda ‘3 puan.’ Onun dışında saha içerisinde olup biten hiçbir şeyin önemi yok. Ülkemize futbolu sokan gezgin İngilizlere bazen kızmıyor değilim. Bu ülkede eğri oturup doğru konuşunca suçlu oluyorsunuz.

Mehmet Özdilek, her hafta üstüne koyduklarını söylüyor. Gençlerbirliği maçında iyi oynadığınızı düşünüyorsunuz hocam. Buna inanmışsınız. Çaykur Rize maçında da aynı şekilde… Bu futbolu sadece siz beğeniyorsunuz Mehmet hocam. Asıl felaket bence bu… “Defans oyuncusu o müdahaleyi yapmasa penaltı olmazdı. Futbolun güzelliği de burada. Futbol öyle enteresan bir oyun ki” diyen Ömer Üründül’e katılmaya başladım. Futbol enteresan bir oyun olmaya başladı…

HAFTANIN SÖZÜ

"Türkiye’ye yabancı teknik direktör getirmeyin. Ben Türkçe anlatamıyorum, onlar nasıl anlatacak." - Yılmaz Vural

YORUM EKLE