KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ TARİHİ İÇİN YENİ İDDİA! “OCAK 2020”

Başkent Ankara yeni yıla çeyrek kala yine kabine değişikliği haberlerine kilitlendi. Bütçe görüşmelerinin sona ermesi ile en geç Ocak 2020’de olası bir kabine değişikliğine gidileceği ve bu değişiklik sırasında eski Başbakan Binali Yıldırım ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye de mutlaka yeni görevler verileceği iddia edildi.

MEDYA ZEYBEKCİ’Yİ HİÇ ATLAMIYOR!

Olası bir kabine değişikliğinde görev alması beklenen son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı’nın Batı Anadolu ve Ege Bölgesi illerine yaptığı tüm ziyaretlerde hemen yanında yer alıyor. Ve bu durum da siyasi çevreler ile politik yorumcular arasında “yeni görev beklentisini” hep sıcak tutuyor. (Geçtiğimiz günlerde de Nihat Zeybekci’ye içlerinde yazar çizerlerin ve Yavuz Donat’ın da olduğu Turkuaz Medya Heyeti Denizli’de ziyarette bulundu) Denizlili vatandaşlar da gözleri kulakları Ankara’da, Nihat Zeybekci ile ilgili gelecek müjdeli bir haberi bekliyor.

Peki, olası bir kabine revizyonu ne zaman? “Kabinede Değişecek Bakanlar Kimler? Kabine Değişiklikleri Yeni Partilerin Kurulması Öncesi mi Yapılacak?” İşte bu yakıcı sorular Ankara’da gündemin baş köşesini işgal ederken, yeni değişikliklerin bütçe görüşmelerinin sona ermesinin hemen ardından gerçekleşeceği öne sürülüyor. Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sıcak politik dönem öncesi radikal kararlar alındığı ve kabine revizyonu ile gidecek bakanlar için isimlerin belirlendiği de belirtiliyor.

KULİSLERDE ZEYBEKCİ İSMİ!

AK Parti kulislerinde kabine değişikliği revizyonu hakkında iddialar konuşulmaya devam ederken, en çok adı geçenler arasında ise Binali Yıldırım’ın ardından Denizlili son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de var. Adı yeniden TBMM Başkanlığı için de geçen Binali Yıldırım’ın Yatırım ve Altyapıdan sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Nihat Zeybekci’nin ise Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olabileceği öne sürülüyor.

Bütçe görüşmeleri sonrasında beklenen revizyon açıklamasının yapılacağı da gelen iddialar arasında. Bütçe görüşmeleri halen devam ediyor. Buna bağlı olarak revizyonun da 2020 yılına girilmeden ya da en geç 2020 Ocak ayı içerisinde yapılmasının beklendiği belirtiliyor.

CHP’DE DENİZLİ İLÇE KONGRELERİ BU HAFTA SONU BAŞLIYOR

CHP Denizli’de ilçe kongreleri bu hafta sonu başlıyor. İlk CHP ilçe kongreleri Babadağ ile Kale ilçelerinde 14 Aralık Cumartesi günü yapılacak. Ardından 15 Aralık Pazar günü ise CHP Merkezefendi İlçe Kongresi gerçekleştirilecek. Kongre; Merkezefendi Kültür Merkezi (MKM)’de gerçekleştirilecek.

CHP MERKEZEFENDİ’DE KONGREYE 3 GÜN KALDI

CHP Merkezefendi İlçe Kongresi’ne sadece 3 gün kaldı. 15 Aralık Pazar günü yapılacak CHP Merkezefendi Kongresi öncesi ilçe başkan adaylarının sayısı ise halen 5 kişi. CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı için aday olan “Gülin Gül Coşkun, Ali Osman Horzum, Osman Saruhan, Zeki Altıntaş ve mevcut ilçe başkanı Tolga Varlıker” iddialarını sürdürürken, aday sayısının 5’ten 4’e düşmesi de olası.

KONGREDE 3 VEYA 4 ADAY YARIŞACAK, SANKİ..

Kulislerde Zeki Altıntaş’ın Gülin Gül Coşkun adına adaylıktan çekileceği iddiası yayılırken, CHP’nin Merkezefendi İlçe Kongresi’ne “Gülin Gül Coşkun, Ali Osman Horzum, Osman Saruhan ve Tolga Varlıker’den” oluşan aday isimleriyle gireceği ve ilçe başkanlığı için 4 adayın kıran kırana yarışacağı belirtiliyor. Tabii ki, kongreye bir gün kala veya kongre salonunda son temaslarla bazı adayların, diğerleri lehine ittifak edip çekilebileceği de politik olasılıklar dahilinde. (Yani; CHP Merkezefendi ilçe başkanlığı için en az 3 aday yarışacak, gibi)

CHP PAMUKKALE’DE İLÇE KONGRESİNE 10 GÜN KALDI

Öte yandan CHP Pamukkale İlçe Kongresine ise sadece 10 gün kaldı. Pamukkale’de Savaş Akman ismi, adaylar arasında epey öne çıktı. Savaş Akman’ı Hasan Alkan ve Arda Arpacı isimleri de sıkı bir şekilde takip ediyor.

Pamukkale İlçesi’nde de 4 olan aday sayısının son dakika gelişmeleri ile 3’e düşebileceği ve “Savaş Akman, Hasan Alkan, Arda Arpacı” isimlerinin kıran kırana yarışmasının beklendiği belirtiliyor.

YORUM EKLE