KALE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

Kale İlçemizde 1. Yöresel Ürünler Ve Sanat Festivali’ne katıldık. Her şeyden önce İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nı kutluyorum. 

Mutlaka gitmelisiniz. Gördüklerimiz muhteşemdi. Kale'nin tüm köyleri etkinliğe katılmış. Tüm köylerin satış ve tanıtım standı var. Satış yapmaları serbest.  Her köy kendi ürününü getirmiş. Kale zeytini, zeytinyağından tutun ayva, ceviz, kuru fasulye, iğde say say bitmiyor. Kimisi erik pestili (bezdirme) kimisi tarhana…

İsteyince demek ki oluyor. Satış imkanları sağlanabiliyor. Köylünün cebi para görüyor. Tüm Denizlili dostlardan ricam Kale'ye gidin. O köylerin ürünlerini görün ve sağlıklı, temiz, leziz köy ürünlerini satın alın. 

Benzer çalışmayı tüm Belediyelerimizden bekliyoruz. Kale bugün “olmaz” denileni başarmış. Lütfen destek olun. Köyümüze, çiftçimize sahip çıkın.  Biz Yörükler Derneği olarak oradaydık, Kale'den çok mutlu ayrıldık.  Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ancak sırada ilçelerin il merkezi ile buluşması var. Köy ürünleri mutlaka şehre ulaşmalı. Kooperatifler vasıtası ile kurulacak kooperatifler pazarında her köyün ürünü bizlere ulaşabilir.  Bunu başaran yerel yönetimler var. Denizli olarak biz de başarabiliriz. Köyümüze destek olma zamanıdır. 

YORUM EKLE