DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık'ın katılım sağladığı protokol imza töreninde projenin kapsamı, amacı ve faaliyet takvimi de paylaşıldı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, geçen yıl ilki yürütülen ve bu yıl ikincisi yürütülecek olan bu proje kapsamındaki eğitimlerle yetkinlik kazandırılan kişilerin tekstil ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edileceğini belirterek şunları söyledi:

Bu projemizle, uluslararası piyasalarda rekabet eden ihracatçı firmaların üretim süreçlerine katkı sağlamayı planlıyoruz. Bilindiği gibi, ihracat siparişlerinde zamanında teslim çok önem arz etmektedir. Bunun yolu da üretimde planlama noktasından geçmektedir. Bu kapsamda, üretim süreçlerinde görev alan çalışma arkadaşlarımızın yeterli kaliteye ve hıza sahip olabilmeleri büyük önem arz etmektedir. 

Üretimde kalite planlamasına ilişkin giriş, ara ve final kontrolü, kayıt ve iş akışı faaliyetleri konularında yetkinlik kazandırılmasına yönelik eğitim programları düzenleyeceğiz. Proje kapsamında 20 kişiye günde 6 saat olmak üzere 8 günde, toplamda 48 saatlik eğitim verilecek. Projedeki iş birlikleri ve çalışmaları için İŞKUR Denizli İl Müdürlüğüne ve İl Müdürümüz Sayın Fatih Işık'a çok teşekkür ediyoruz.”

Proje için tek başvuru kriteri ilköğretim mezunu olarak belirlenmiştir.

Proje kapsamında son başvuru tarihi 29 Eylül 2023 Cuma saat 18.00 olup, başvuru yapan adaylar ile birebir yapılacak görüşmelerle adayların yetkinliklerine göre değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular www.denib.gov.tr web sayfasında yer alan link üzerinden online olarak yapılacaktır. Online başvuru yapan adaylara 2-6 Ekim 2023 tarihleri için uygun olan tarihte görüşme yapabilmek üzere randevu bilgisi online başvuruda kayıtlı bulunan e-posta adresine bilgi maili olarak gönderilecektir.